Generální partner
Světlý režim
3. duben 2017

Střela mi sedla, gólman skvěle zasáhl, říká Jurčo

První jarní minuty si v Liberci připsal útočník Pavol Jurčo. Do historie zápasu se mohl zapsat gólem, kterým by zbytek duelu výrazně zdramatizoval. Jeho povedenou střelu však zneškodnil gólman Hladký.
Až v šestém jarním utkání dostal od trenéra Webera šanci. Pavol Jurčo stihl v Liberci odehrát závěrečnou čtvrthodinu. „Skvělý pocit být zase na hřišti. Těšil jsem se a užíval si to. Hlavně jsem rád, že už nemám zdravotní problémy,“ podotkl Jurčo v narážce na zlomený nos, který jej připravil o závěrečnou část zimní přípravy. Dokonce musel předčasně odletět z tureckého soustředění.

Nějaký čas se připravoval individuálně, potom plynule navázal na tréninky s mužstvem i s maskou, která mu chránila nos. Na severu Čech měl jednu velkou šanci, možná tu největší z karvinského pohledu během celého zápasu. „Velká škoda, kdybych to proměnil, tak by závěrečné minuty ještě byly zajímavé. V první chvíli jsem chtěl lobovat, ale míč mi nevyskočil, proto jsem volil takovou střelu. Sedlo mi to, ale gólman Liberce to skvěle chytil,“ řekl.

Velkým tématem po utkání byl stav hrací plochy. Jurčo se nebál říct, že na horším trávníku hezkých pár let nehrál. „Ovšem stav hřiště se nelíbil ani domácím hráčům. Po utkání jsme s nimi prohodili pár slov a není to podle nich vůbec ideální. Jsou také hodně kombinační a nepomáhá jim to,“ potvrdil jednatřicetiletý slovenský útočník.

Sobotní plány na bodový zisk naboural vedoucí gól Liberce z první pořádnější šance. Karvinští prohráli podruhé v řadě, ale to musí hodit rychle za hlavu, jelikož už v sobotu je čeká velice atraktivní televizní zápas proti pražské Slavii. „Klasicky si to rozebereme, ukážeme si chyby a bude potřeba je už neudělat. Doma jsme silní, navíc nám pomůžou fanoušci, kteří vyprodali stadion,“ dodal Jurčo. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii