Generální partner
Světlý režim
13. leden 2021

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Proč jste se rozhodl přestoupit do Karviné?
Při jednání se mi líbil přístup lidí z klubu. Je důležité, zvlášť v mém věku, cítit důvěru. Také od prvního setkání s novými spoluhráči a trenéry vnímám, že mě přijali v pohodě a od začátku se tady cítím příjemně.

Je pro vás v začátcích důležité, že jsou v kabině hráči, s kterými si porozumíte? Kristi Qose ovládá řečtinu, Tomáš Ostrák s Filipem Twardzikem zase němčinu a zbytek umí anglicky?
Je to tak. Pro první dny a týdny v novém působišti je pro mě velké plus, že se bez problémů dorozumím.

Jste využitelný na levém kraji obrany i na stoperu. Kde se vám hraje lépe?
Je mi to jedno. Obě pozice zvládnu.

Znáte českou ligu, české týmy?
Pravdou je, že než se o mě Karviná začala zajímat, tak jsem toho o FORTUNA:LIZE moc nevěděl. Znal jsem velké kluby jako Slavia, Sparta nebo Plzeň, které hrají evropské poháry a prodávají hráče do ostatních zahraničních klubů. Také vím, že kluby v české lize dávají prostor mladým hráčům, což je pozitivní a důležité pro celý evropský trh.

Údajně se rád učíte cizí jazyky a jste velice dobře jazykově vybaven. Víte, že čeština je hodně těžký jazyk?
Vím o tom. O to více mě to motivuje, abych se česky naučil (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo