Generální partner
Světlý režim
17. leden 2023

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Trenére, jaké máte pocity po prvním tréninku zimní přípravy?
Jen ty nejlepší! Bylo vidět, jak se kluci těší a nechyběl ani zápal a odhodlanost. Myslím si, že kolektiv všem chyběl. Hráči si plnili doma individuální plány, ale teď je čeká náročné období. Času máme relativně dost, ale na druhou stranu to rychle uběhne a musíme být na první březnový víkend maximálně nachystaní.

Někteří hráči se zúčastnili rozjezdového týdne. Potěšili vás v tomto ohledu?
Bezesporu ukázali, jak mají fotbal rádi. Nastavili jsme to tak, že tyto tréninky s béčkem měli absolvovat hráči do 25 let a starší kluci si budou v domácích podmínkách plnit individuální plány a dopřejí si potřebnou regeneraci. Bylo pro mě milým zjištěním, že nakonec dorazili i právě někteří starší hráči. Bylo vidět, že už jim to chybělo a neschovávali se někde s tím, že se jim trénovat nechce. To je nesmírně pozitivní věc směrem k jarní části.

Celý tento první týden se dá jistě nazvat testovacím. Jak bude probíhat?
V úterý a ve středu si hráče po skupinkách „proklepnou“ na UP v Olomouci, čekají je zátěžové testy včetně zdravotní prohlídky. Ve čtvrtek potom už v domácích podmínkách otestujeme kondici, rychlost a odrazovou sílu.

Na prvním tréninku se vám hlásili tři nováčci. Myslíte si, že adaptace útočníka Adama Vrby, brankáře Ondřeje Mrózka a obránce Jiřího Bederky bude bezproblémová?
Počítám, že ano. Kluci přicházejí do klubu s ambicemi, kterými se netajíme. Věřím, že se přišli porvat a pomoct. Vrbič je rychlostní typ s výbornou pravačkou, hodně toho naběhá a odvede dobrou práci pro tým. Jirka Bederka je defenzivní fotbalista s nemálo zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Má dobrou postavu i čtení hry a velice dobrou rozehrávku. Věřím, že nám pomůže i z pohledu organizace hry. A Ondřej Mrózek? Je to poctivý kluk z nedalekého Třince, který prošel Regionální fotbalovou akademií, která sídlila tady v Karviné na Kovoně. Máme dva kvalitní gólmany, ale potřebujeme tři – konkurence musí být. Netajíme se ani tím, že bychom rádi, aby béčko postoupilo. Tím pádem jde i o zkvalitnění brankářského postu. Jde o perspektivu do budoucna, Ondra má teprve devatenáct let.

Příprava je na samotném začátku, kádr se formuje. Jaké posty si přejete posílit?
Jedna věc je obranná fáze a druhá potom útočná – potřebujeme náhradu za Rafia Durosinmiho. Máme Michala Papadopulose, který se dává dokupy po prosincovém zákroku a začíná běhat. Věřím, že bude co nejdřív v pořádku a zůstane zdravý. K němu máme nově už zmíněného Adama Vrbu, ale ještě bych si představoval jednoho hráče, abychom měli nějaké varianty, s kterými můžeme kalkulovat před i během utkání.

Jak velký problém pro vás představuje právě odchod Durosinmiho do Plzně?
Pro každý tým je nepříjemné, když přijde o hrotového útočníka. Ale já jsem optimista a říkám si, že každý je nahraditelný. Kvalitu Rafiu ale bezesporu má, když kolem něj kroužila třeba i pražská Slavia. V Plzni je na půlročním hostování a uvidíme, co bude v létě.

V tréninkovém procesu s áčkem jsou také dorostenci Lucky Ezeh a David Moses a z B-týmu Marek Bielan spolu s Patrikem Gojem. Jaké s nimi máte plány?
Tihle kluci si takovou šanci zaslouží. Lucky už to trochu zná, na podzim dokonce rozhodl slezské derby s Opavou. David naskočil do pohárového zápasu se Slavií a myslím si, že to z jeho strany nebylo vůbec špatné. Pokud se bavíme, že chceme postoupit s áčkem i béčkem, tak pochopitelně sledujeme i dění v mládeži. A protože ligový dorost se pohybuje ve spodních vodách, tak se nějakým způsobem pokusíme jejich zátěž vyvážit. Ano, kluci musí nabírat zkušenosti v dospělém fotbale, ale není nám lhostejná ani situace v dorostenecké lize. Komunikace s realizačním týmem U19 je v pořádku. Budeme neustále v kontaktu a uvidíme. Nejsem teď ale schopný říct, jestli s námi budou celý týden nebo jen dva dny v týdnu.

A kluci z béčka?
Jsou snaživí, hrávají pravidelně divizi. Marek Bielan měl nějaké zdravotní problémy v minulém roce. Uvidíme, ale přípravu s námi začali a budou se s námi připravovat.
Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná