Generální partner
Světlý režim
14. červen 2022

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

Trenére, vaše první dojmy po pondělním prvním tréninku?
Jen samá pozitiva (úsměv). Plná kabina, kluci natěšení a odhodlaní. Před tréninkem to bylo sice trochu hektičtější, fasovali jsme vybavení, řešili další různé věci, ale nakonec všechno v pohodě. Jediné negativum bylo počasí, protože nás během tréninku postihl slušný liják, ale možná nám pršelo štěstí.

Jak bude probíhat tento první tréninkový týden?
Během úterka nás čekají testy – zjistíme rychlostní, vytrvalostní a silovou stránku kluků. Podle toho budeme určovat i další tréninkový proces. Od středy do pátku budeme vždy dopoledne na hřišti a odpoledne budou běhy spojené s posilovnou. V sobotu si zahrajeme modelové utkání proti sobě.

Z toho usuzuji, že jste rád, že první přípravný duel je v plánu až příští víkend. Je to tak?
Přesně tak jsme to chtěli. Sice se nám dva nebo tři kluby ozvali, ale nechtěli jsme hrát. Nyní potřebujeme hlavně nabrat kondici a zjistit, jak na tom kluci jsou.

Předpokládám, že se dají v kádru očekávat změny. Sedí to?
Ano. Kádr budeme postupně doplňovat.Pohromadě máte realizační tým. Spokojenost?
Jsem z přístupu všech opravdu nadšený. A tím nemyslím jen realizák, ale všechny lidi v klubu přes paní uklízečky až po kanceláře. Je tady příjemné klima (úsměv).

Vašim prvním asistentem bude Radomír Korytář. Proč?
S Korym se známe z Ostravy. Já vedl béčko, on devatenáctku. Určitá propojenost tam už byla i tehdy. Navíc tady už působil, lidé ho znají. Je to pracovitý člověk a jsem rád, že je tady.

Druhým asistentem je Marek Bielan i s přesahem k B-týmu?
Přesně tak. Marek bude spojkou mezi námi a divizním béčkem. Jsou to spojené nádoby. Ovšem nebude to jen o áčku a béčku. Chceme navázat ještě užší spolupráci i s dorostem U19. Když to bude fungovat, budu moc rád. Je potřeba aby mladí kluci viděli, že mají zelenou do prvního mužstva. Ale je to o nich. Musí se o šanci poprat a makat na sobě.

Novým trenérem brankářů je David Hampel z Opavy.
Davida jsem osobně neznal, ale měl jsem na něj několik doporučení – například od Luďka Mikloška. Je to pracovitý a pokorný kluk.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná