Generální partner
Světlý režim
3. červen 2022

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Jak se těšíte na práci v Karviné?
Pro mě to bude premiéra v profesionálním fotbale a moc se těším. Karviná je klubem s tradicí, krásným zázemím, výbornými fanoušky a skvělým stadionem. Fotbal se tady dělá dobře.

Jak byste se charakterizoval jako trenér?
Vyžaduji maximální náročnost nejen po taktické stránce, ale především po té silové a kondiční. Určitě jsem náročný trenér!

Nejvyšší fotbalovou soutěž jste určitě sledoval. Kde jste viděl vy hlavní příčiny karvinského sestupu?
Nedotáhnuté zápasy do vítězného konce zkraje sezóny. To byla asi alfa a omega celé nepovedené sezóny. Postupem času byla na celém týmu vidět psychická deka.

Jak vnímáte druhou nejvyšší soutěž, kterou si Karviná zahraje po šesti letech?
Druhá liga je víc o soubojích, není tak fotbalová. A právě proto se na to musíme dobře připravit – kondičně i mentálně. Naše soupeře musíme uběhat, přetlačit a samozřejmě musíme mít i fotbalovou kvalitu.

Těšíte se už na začátek přípravy?
Už aby začala (smích). Ještě ve středu jsem vedl béčko Baníku v zápase s Otrokovicemi, ale od čtvrtka už s vedením klubu řešíme všechny záležitosti okolo týmu – posily, potřebujeme doladit přípravu a testy. Na všechno se moc těším.

Máte v hlavě jména hráčů, která byste chtěl do týmu?
Mám! Ale je jasné, že o tom nemůžu takhle veřejně zatím mluvit. Mužstvo určitě musíme posílit, ale zároveň chci vidět hráče, které tady aktuálně máme. Všechno budeme řešit určitě i během přípravy.S ostravským béčkem, které jste trénoval, jste byl zvyklý hrát na špici tabulky. S jakými ambicemi přicházíte tady?
S těmi stejnými! Hrát nahoře a postoupit zpátky do FORTUNA:LIGY. S tím souvisí začít zase vyhrávat doma. Musíme dělat radost našim fanouškům, protože té radosti si moc neužili. Je potřeba se dobře naladit a vrátit lidem chuť jít v Karviné na fotbal a najet na vítěznou vlnu.

Velice dobře znáte mladé baníkovské hráče. Je jednou s možností, že by vámi vytipovaní hráči přišli do Karviné?
Určitě ano, nabízí se to. Znám je a vím, co od nich čekat. Z Ostravy do Karviné je to kousek, dvacet kilometrů. Proč by měl Baník dávat hráče někam tři sta kilometrů daleko? Naopak tady budou na očích…Za takovou spolupráci bych byl určitě rád!

Kdy chcete mít jasno o nově složeném realizačním týmu?
V těchto chvílích je to v řešení. Ale rád bych, aby bylo jasno co nejdříve.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná