Generální partner
Světlý režim
23. leden 2024

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Tomáši, co pro vás tohle ocenění znamená?
Je to ocenění, kterého si moc vážím, jelikož jsem byl vybrán z několika kandidátů a nebyla to anketa, která se boduje. Cenu částečně věnuji všem kolegům, kteří se mnou spolupracují a pomáhají nám tady v okrese s výběry mládeže. Velký dík patří také všem kolegům z MFK.

Jak jste si užil celý galavečer? Udělal na vás dojem?
V okamžiku, kdy zaznělo moje jméno, tak si vlastně už nic nepamatuji (úsměv). Nějakým způsobem jsem odpověděl na otázky moderátora a pak splnil několik formalit s focením v zákulisí. Samozřejmě sedět v sále s tolika známými osobnostmi z fotbalového prostředí se asi často nepoštěstí. Atmosféru umocňovalo prostředí Kongresového centra ve Zlíně, součástí večera bylo i vystoupení hudební skupiny ABBA revival a tombola. Pak už jsme bohužel museli odejít, jelikož se blížila půlnoc a byl s námi i syn Mikuláš. Ale ještě se nám podařilo se u baru seznámit se současným záložníkem Slovácka a rekordmanem v počtu prvoligových startů Milanem Petrželou, který mi poblahopřál a ukázal se jako pravý profesionál.

Jaká byla zpětná vazba?
Ověřil jsem si, jak fungují sociální sítě (smích). Ještě než skončilo vyhlašování, tak už mi začaly chodit gratulace. Bylo to fajn.

Už jste si pro skleněnou cenu vyhradil doma čestné místo?
To se mi zatím nepodařilo, pořád je uložena v krabici. Ale uvažuji, že ji daruji svojí mamce, která se to dozvěděla s několikadenním zpožděním a málem omdlela. Je to ocenění i pro mého taťku, který v Havířově vychoval několik ligových hráčů (Daniel Zítka, Miroslav Baranek, Miroslav Matušovič a další). Určitě by byl z ceny nadšený.


Co považujete za svůj největší trenérský úspěch?
Budu trochu filozofovat. Mně vždy vadí debata, jestli hrát v mládeži na výsledky. A co je teda úspěch? Já to vidím optikou trenéra Karviné trochu jinak než například trenér ostravského Baníku (každý o mně ví, že od mala jsem příznivcem FCB, jelikož celá naše rodina pochází z Ostravy a můj taťka má dokonce titul z dorostu, strejda má taky odehráno pár zápasů za FCB). Chci porážet Baník a teď během dvou let se nám to s ročníkem 2010 celkem dařilo. To mě motivuje si hráče vyhledávat a pracovat s nimi. Tím chci říct, že v MFK Karviná nemáme takový výběr hráčů. A největší úspěch každého mládežnického trenéra je, když se dívá na ligu a počítá si, kolik hráčů mu prošlo rukama.

Je podle vás velký rozdíl trénovat dospělé a děti?
Vyzkoušel jsem si všechny kategorie a každá má něco. Ještě do léta jsem pomáhal u školičky v Albrechticích. Ty nejmenší děti vám hned dají najevo, jaký jste trenér. A jelikož jsem i trenér u okresních a krajských výběrů, tak se vždy při debatě s kolegy trenéry napříč republikou shodneme, že nejtěžší kategorií jsou rodiče… (smích).

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo