Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2021

Třetí letní prověrka, sobotní derby v Opavě!

Karvinské fotbalisty čeká už třetí přípravný zápas - zároveň půjde o poslední test před odjezdem na herní soustředění do Polska. V Opavě se bude hrát na hlavním stadionu od 10:00 hodin.

Oba kluby se v nové sezóně na úrovni nejvyšší soutěže nepotkají. Zatímco fotbalisté MFK skončili na dvanáctém místě, Opava celou soutěž uzavřela a bude hrát pouze FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Karvinští půjdou do zápasu znovu po náročných trénincích a středečním přípravném utkání, ve kterém i po zlepšeném výkonu z druhé půle podlehli Górniku Zabrze 1:2. „V sobotu znovu dostane prostor větší počet hráčů,“ řekl trenér Jozef Weber. S týmem se už nepřipravují Lukáš Neuer a Ángel Sánchez Arévalo – oběma bylo testování ukončeno.

Po nedělním volnu odcestuje v pondělí dopoledne karvinská výprava směr polská Ustroň. Během soustředění sehrají hráči MFK i dva přípravné duely – se Zaglebie Sosnowiec a GKS Tychy.

V Opavě se přes léto událo několik změn – tou hlavní je změna na trenérském postu. Dvojici Alois Skácel a Radoslav Kováč nahradil Roman West. Ano, ten Roman West, který v sezóně 2014/2015 přivedl karvinský starší dorost (ročník 1996) k třetímu místu v dorostenecké lize. Pro mladého a náročného trenéra jde o druhou druholigovou štaci (po Vítkovicích).

Opavští fotbalisté mají za sebou jeden přípravný duel - v Púchově zvítězili 3:1. Nadcházející duel pro ně tedy druhý v pořadí. Zdá se, že trenér West v sobotu vyrukuje do obou poločasů s čerstvými hráči.

Přípravné utkání SFC Opava – MFK Karviná začíná na stadionu v Městských sadech v Opavě v sobotu 3. července v 10 hodin. Zápas bude živě přenášen – LIVESTREAM.Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo