Generální partner
Světlý režim
3. březen 2020

Tři ocenění pro MFK Karviná!

Tradiční galavečer Nejúspěšnější sportovec roku je minulostí. Za rok 2019 si pro ceny přišlo opět plno nadějných sportovců a trenérů. Za MFK Karviná trenér Petr Špička a reprezentanti Matyáš Molitorisz a Roman Fukala.

Téměř zaplněný sál MěDK sledoval zábavný galavečer, jehož hlavní náplní bylo vyhlášení nejlepších sportovců města za uplynulý rok. Téměř dvouhodinový program byl protkán rozhovory s oceněnými a doprovodným programem – hudebními a artistickými vystoupeními.

Vyhlašovalo se v několika kategoriích – Jednotlivci do 19 (dívky), Jednotlivci do 19 let (chlapci), Kolektivy (bez rozdílu věku), Cena fanoušků, Trenér roku, Jednotlivci (kolektivní sporty) a Síň slávy.

Novými členy Síně slávy se staly dvě osobnosti: stále aktivní judistka Inka Indráková a in memoriam horolezec Věslav Chrzaszcz.

Trenér roku (bez určení pořadí)

Petr Špička

Zdůvodnění: Velice spolehlivý a pracovitý trenér s širokým záběrem u kategorií žáků a dorostu, kde trénuje už několik desetiletí. Byl také dlouholetým trenérem okresních výběrů a vyhledávač talentů pro karvinský sport a fotbal.

Momentálně je Petr Špička trenérem starších žáků B a držitelem trenérské licence UEFA A. „Jde o moje už několikáté ocenění a samozřejmě si toho vážím a moc mě těší. Práce s kluky kolem čtrnácti patnácti let je každým rokem těžší a těžší, ale pořád mě baví,“ uvedl trenér Špička.

Jednotlivci (kolektivní sporty)

Matyáš Molitorisz

Zdůvodnění: Matyáš přišel do Karviné v roce 2009 z rodného Českého Těšína. Hraje na postup útočníka a k jeho nejlepším fotbalovým vlastnostem patří rychlost a schopnost překonávat soupeřovy brankáře. V srpnu přešel po pár zápasech v mladším dorostu, kam věkově patří, do staršího dorostu a stal se v karvinské devatenáctce nejlepším podzimním střelcem! V kategorii starších žáků skončil s týmem v nejvyšší soutěži na pěkném čtvrtém místě. V nejcennějším dresu se zúčastnil reprezentačního srazu v Anglii a přispěl také k postupu české sedmnáctky do závěrečné fáze kvalifikace o EURO U17 2020.

Nominace i ocenění si Matyáš Molitorisz moc váží. „Hodně to pro mě znamená a jsem rád, že jsem byl toho součástí. Navíc je to i motivace a závazek do další práce nejen na tréninku,“ nechal se slyšet nadějný fotbalista.

Roman Fukala

Zdůvodnění: Roman hraje na postup pravého obránce, jeho talent a všestrannost mu ale dovolují zaskakovat také na jiných pozicích. Svou individuální kvalitu dokázal přetavit v kolektivní úspěch družstva už ve starších žácích, když v roce 2018 obsadil s kategorií U15 v republikové konkurenci hezké čtvrté místo. Od léta 2019, jako stabilní hráč mladšího dorostu, se stal stabilní součástí týmu ligového staršího dorostu U19. Úctyhodné je to, že se stal nejvytíženějším hráčem MFK v nejvyšší dorostenecké soutěži. Odměnou mu byla nominace do reprezentace ČR U17 a s národním týmem vycestoval na konci podzimu do Anglie k přípravným utkáním proti domácím borcům a Dánsku.

Pro Romana Fukalu to už bylo druhé ocenění v této tradiční anketě. „Motivuje mě to k lepším výkonům. Věřím, že se můžu stále zlepšovat a být ještě lepší. Rád bych se dostal do užšího kádru reprezentace, to je můj cíl,“ řekl.

Fukala navíc obdržel cenu Univerzity Karlovy za nejvyšší umístění teenagera!

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo