Generální partner
Světlý režim
6. duben 2021

U penalty byla důležitá razance, řekl Papadopulos

Sedmým gólem v sezóně rozhodl o třech bodech. Kapitán Michal Papadopulos ve Zlíně vstřelil gól z penalty a jeho tým vyhrál po šesti předchozích nezdarech.

Všem se ulevilo! První výhra fotbalistů MFK od 6. února, kdy porazili doma 3:1 Opavu, přišla v pravý čas. Hráči spolu s novým trenérem Jozefem Weberem, jeho asistentem Janem Baránkem a dalšími členy realizačního týmu vybojovali tři body hned v prvním zápase po reprezentační přestávce, navíc v premiérovém utkání trenéra Webera po návratu do Karviné. „V kabině bylo znát, že už potřebujeme urvat vítězství – čím dříve, tím samozřejmě lépe. Jsme za to moc rádi a věřím, že teď už to bude herně i výsledkově stabilnější,“ usmíval se Michal Papadopulos.

Ve druhé polovině druhého poločasu přišel rozhodující moment utkání, kdy byl domácím Fantišem ve vápně faulován exzlínský Lukáš Bartošák. Faul potvrdil i VAR a bylo jasno – penalta! Bylo otázkou, zda si na ni troufne ten nejzkušenější a zároveň nejlepší střelec týmu. Jednu penaltu už totiž na jaře neproměnil. 

Bylo to v lednu, kdy zkušený fotbalista neuspěl v Uherském Hradišti proti brankáři Nemravovi. „Znovu jsem si věřil, v tom nebyl problém. Trenér se mě před utkáním ptal, zda si na ni troufnu. Přiznávám, trošku pracovala nervozita, přeci jen byl stav 1:1 a chtěli jsme už konečně vyhrát. To se podařilo, takže jsme spokojení,“ popisoval Michal Papadopulos.  

Domácí brankář Dostál sice směr střely vystihl, ale hráč s číslem 27 na dresu dal pokutovému kopu razanci. „To bylo důležité! Na Slovácku ta razance scházela, nyní už jsem byl rozhodnutý, že to musí být razantní,“ doplnil Papadopulos. Sedmý gól v sezóně znamená v tabulce střelců posun na třináctou pozici. Na stejné metě jako kapitán MFK jsou Moberg Karlsson ze Sparty a Huf z Pardubic. 


Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo