Generální partner
Světlý režim
21. leden 2020

Útočník z DAC 1904 Abdulrahman Taiwo přichází na hostování

Karvinští získali den před odletem na herní soustředění posilu do útoku! Jde o nigerijského fotbalistu Abdulrahmana Taiwa z Dunajské Stredy.

Nigerijský forvard ze slovenské Fortuna ligy, který se narodil (5.8.1998) v bývalém hlavním městě Nigérie Lagosu (současné největší město tohoto afrického státu), je novou akvizicí MFK Karviná. Abdulrahman Taiwo k nám přichází na hostování s opcí a odletí s týmem ve středu do Turecka na soustředění. Jsme rádi, že bude trenérům k dispozici od prvního dne,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Česká republika pro něj není neznámou destinací, protože v létě 2017 si ho z tureckého Bursasporu vyhlédla Zbrojovka Brno. Následoval přesun do Nitry a po dobrých výkonech si vysloužil angažmá právě v Dunajské Stredě.

DAC 1904 disponuje několika útočníky včetně exkarvinského Erica Ramireze, zúžení kádru proto bylo namístě. „Jakmile jsme zjistili, že by byla možnost ho získat, tak jsme začali jednat. Sportovní ředitel Lubomír Vlk odvedl dobrou práci. Taiwa znám ze slovenské ligy, navíc patří týmu ze silné trojky. Už v Nitře ukázal velký potenciál, proto ho koupila Dunajská Streda. Myslím si, že to je pro nás velice zajímavý hráč s dobrými statistikami,“ pochvaloval si příchod jednadvacetiletého fotbalisty trenér Juraj Jarábek.

Sám fotbalista se na angažmá v Karviné těší, navíc se mu moc líbí stadion. „Je opravdu hezký. První pocity jsou příjemné. Je fajn, že hned jedeme na soustředění, aspoň své nové spoluhráče rychle poznám,“ řekl Taiwo.Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii