Generální partner
Světlý režim
23. červenec 2021

V Praze čekají Východočeši, Pardubice-Karviná (so,16)

Opona se zvedá, jde se na to! Fotbalisté MFK vstoupí do své šesté prvoligové sezóny v hlavním městě proti Pardubicím, které i nadále budou mít Ďolíček jako svůj azyl. Před téměř třemi měsíci se na stejném místě body dělily.

Příprava je zapomenuta, je tady nový začátek – teď se hraje o body. Kolotoč FORTUNA:LIGY se během prvního hracího dne rozjede na plné obrátky. Karvinští od začátku potřebují sbírat body. Rádi by totiž po obnově nadstavbové části do prostřední skupiny. Chtěli bychom se pohybovat na podobných příčkách jako na konci uplynulé sezóny. Za cíl máme, abychom si aspoň jeden rok zahráli prostřední skupinu. Zažil jsem to dvakrát v Boleslavi a je to příjemnější než skupina o záchranu,“ usmál se trenér Jozef Weber.

O sestavě na sobotní zápas má téměř jasno, ale příliš konkrétní z pochopitelných důvodů být nechtěl. Ani neprozradil, kdo bude brankářskou jedničkou. „Nechám si to pro sebe, ale asi všichni tušíme, kdo to bude. Chci však říct, že v každém klubu jsem se rozhodoval mezi jedničkou a dvojkou, ale tady máme tři gólmany – to se mi ještě nestalo. Trenér gólmanů Braňo Rzeszoto s Petrem Bolkem odvádějí perfektní práci a Neuman s Ciupou mají před sebou budoucnost. Jsou opravdu šikovní,“ chválil hlavní kouč MFK Karviná.

Jozefa Webera moc těší, že má vyprázdněnou marodku a může tak počítat s celým kádrem. „To je fajn a snad nám to vydrží. Ale mám zkušenost, že jakmile se blíží start soutěže, tak kabina se trenérům zaplňuje. To je dlouhodobá zkušenost,“ usmál se dobře naladěný šéf realizačního týmu. Při otázce na Pardubice zvážněl, protože tým z východu Čech zvládl svou premiérovou sezónu mezi elitou po dlouhých 51 letech na výbornou. „Sedlo jim prostředí na Bohemce a víme, že nás nečeká nic lehkého. Stejně jako my se snažili kádr udržet, odešli vesměs pouze hráči, kteří tam hostovali z jiných klubů,“ dodal Jozef Weber.

A skutečně, pardubický klub opustili Surzyn, Hlavatý či Ewerton. A dále pak ještě karvinskému fanouškovi dobře známý Michal Petráň, který bude v nadcházející sezóně hájit barvy Třince. Naopak vedení klubu přivedlo hráče jako Berana či Červa a brankáře Markoviče – jde o trojlístek mladých kmenových hráčů pražské Slavie. Na přestup přišli Jan Halász a Brazilec Ramos Junior.

Podle informací z pardubického tábora však ještě není kádr uzavřen a Východočeši by do konce přestupního termínu ještě rádi získali dva hráče. Předsezónní cíl? Zachovat prvoligovou účast a v roce 2023 přivést ligu do Pardubic na nově zrekonstruovaný stadion. Bilance letní přípravy – čtyři vítězství, jedna remíza a dvě porážky při skóre 11:8. Soupeři? Zbrojovka Brno, Mladá Boleslav, Dukla Praha, Viktoria Žižkov, Trenčín, Jihlava a v generálce Vlašim.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY FK Pardubice – MFK Karviná startuje v pražském Ďolíčku v sobotu 24. července v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo