Generální partner
Světlý režim
23. červenec 2021

V Praze čekají Východočeši, Pardubice-Karviná (so,16)

Opona se zvedá, jde se na to! Fotbalisté MFK vstoupí do své šesté prvoligové sezóny v hlavním městě proti Pardubicím, které i nadále budou mít Ďolíček jako svůj azyl. Před téměř třemi měsíci se na stejném místě body dělily.

Příprava je zapomenuta, je tady nový začátek – teď se hraje o body. Kolotoč FORTUNA:LIGY se během prvního hracího dne rozjede na plné obrátky. Karvinští od začátku potřebují sbírat body. Rádi by totiž po obnově nadstavbové části do prostřední skupiny. Chtěli bychom se pohybovat na podobných příčkách jako na konci uplynulé sezóny. Za cíl máme, abychom si aspoň jeden rok zahráli prostřední skupinu. Zažil jsem to dvakrát v Boleslavi a je to příjemnější než skupina o záchranu,“ usmál se trenér Jozef Weber.

O sestavě na sobotní zápas má téměř jasno, ale příliš konkrétní z pochopitelných důvodů být nechtěl. Ani neprozradil, kdo bude brankářskou jedničkou. „Nechám si to pro sebe, ale asi všichni tušíme, kdo to bude. Chci však říct, že v každém klubu jsem se rozhodoval mezi jedničkou a dvojkou, ale tady máme tři gólmany – to se mi ještě nestalo. Trenér gólmanů Braňo Rzeszoto s Petrem Bolkem odvádějí perfektní práci a Neuman s Ciupou mají před sebou budoucnost. Jsou opravdu šikovní,“ chválil hlavní kouč MFK Karviná.

Jozefa Webera moc těší, že má vyprázdněnou marodku a může tak počítat s celým kádrem. „To je fajn a snad nám to vydrží. Ale mám zkušenost, že jakmile se blíží start soutěže, tak kabina se trenérům zaplňuje. To je dlouhodobá zkušenost,“ usmál se dobře naladěný šéf realizačního týmu. Při otázce na Pardubice zvážněl, protože tým z východu Čech zvládl svou premiérovou sezónu mezi elitou po dlouhých 51 letech na výbornou. „Sedlo jim prostředí na Bohemce a víme, že nás nečeká nic lehkého. Stejně jako my se snažili kádr udržet, odešli vesměs pouze hráči, kteří tam hostovali z jiných klubů,“ dodal Jozef Weber.

A skutečně, pardubický klub opustili Surzyn, Hlavatý či Ewerton. A dále pak ještě karvinskému fanouškovi dobře známý Michal Petráň, který bude v nadcházející sezóně hájit barvy Třince. Naopak vedení klubu přivedlo hráče jako Berana či Červa a brankáře Markoviče – jde o trojlístek mladých kmenových hráčů pražské Slavie. Na přestup přišli Jan Halász a Brazilec Ramos Junior.

Podle informací z pardubického tábora však ještě není kádr uzavřen a Východočeši by do konce přestupního termínu ještě rádi získali dva hráče. Předsezónní cíl? Zachovat prvoligovou účast a v roce 2023 přivést ligu do Pardubic na nově zrekonstruovaný stadion. Bilance letní přípravy – čtyři vítězství, jedna remíza a dvě porážky při skóre 11:8. Soupeři? Zbrojovka Brno, Mladá Boleslav, Dukla Praha, Viktoria Žižkov, Trenčín, Jihlava a v generálce Vlašim.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY FK Pardubice – MFK Karviná startuje v pražském Ďolíčku v sobotu 24. července v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo