Generální partner
Světlý režim
8. leden 2021

V sobotu generálka proti Třinci

Je to k nevíře, ale fotbalisty MFK čeká první a zároveň poslední zápas rekordně krátké zimní přípravy. V sobotu od dvou hodin odpoledne přivítají na Městském stadionu v Karviné-Ráji druholigový Třinec.

Oba soupeři se dokonale znají, vždyť vzájemné zápasy jsou mezi těmito kluby pravidlem. Jen od začátku této sezóny půjde už o třetí zápas. V předchozích dvou se urodily remízy – v letní generálce 1:1, v říjnové reprezentační přestávce 0:0.

Karvinští začali s přípravou v pondělí 4. ledna a po několika tréninkových jednotkách jsou na jejím konci – v sobotu zápas, v neděli volno a od pondělí klasický mikrocyklus s vrcholem v podobě prvního mistrovského utkání roku 2021 v Uherském Hradišti proti Slovácku. „Je to poměrně rychlé, ale věděli jsme, že to tak bude,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan s tím, že v zápase trenéři neprotočí dvě celé jedenáctky.

Fotbalisté Třince, které koučuje exkarvinský František Straka, začali s přípravou tentýž den jako karvinští hráči. I pro ně půjde o první zápas zimní přípravy. Ovšem v plánu jich mají Třinečtí víc, protože FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA startuje až během prvního březnového víkendu. Z Třince zpět do Karviné se vrátil gólman Jiří Ciupa, naopak pod Javorovým pokračuje Martin Pastornický. Po podzimu patří týmu z hutnického města v druholigové tabulce jedenácté místo s patnácti body. 

Přípravné utkání MFK Karviná – FK Fotbal Třinec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 9. ledna ve 14 hodin a z důvodu přetrvávajících vládních opatření se odehraje bez fanoušků.

Rozhovory Rozhovory
čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo