Generální partner
Světlý režim
25. červen 2021

V sobotu první zápas přípravy proti Trenčínu

Závěr prvního tréninkového týdne zpestří přípravný duel proti slovenskému Trenčínu. Hrát se bude na Bažantnici od 11:15 hodin. Fanoušci mají vstup zdarma, ale musí dodržovat protiepidemická opatření!

Poprvé a zároveň naposledy se fotbalisté MFK představí během letní přípravy v domácím prostředí. V zápase proti Trenčínu dá trenér Jozef Weber příležitost mladším hráčům a dvěma fotbalistům na zkoušce – jde o Lukáše Neuera z Olomouce a Ángela Sáncheze Arévala z Getafe, který se k týmu připojil ve čtvrtek. „Nejen tyto hráče potřebujeme vidět v zápase proti kvalitnímu soupeři,“ prohlásil Weber.

V neděli budou mít hráči volno a od pondělí začnou druhý týden náročné přípravy, který vyvrcholí sobotním dopoledním zápasem na půdě SFC Opava (3. července 10:00).

Slovenský soupeř začal s přípravou na novou sezónu o pár dnů dříve než svěřenci Jozefa Webera. Pro Trenčín, který má hodně kosmopolitní tým, půjde rovněž o první přípravný duel. Hlavním trenérem je Peter Hlinka. V uplynulé sezóně skončil Trenčín ve slovenské Fortuna lize na šestém místě. Tím pádem jako bonus přišlo play off o postup do předkola Konferenční ligy – jenže Trenčínu duel se Zlatými Moravci nevyšel a po prohře 0:2 bylo po nadějích.

Poslední vzájemný duel se hrál uprostřed rekonstrukce trenčínského stadionu 15. ledna 2020 a skončil bezbrankovou remízou. Z aktuálního kádru MFK si zápas vybavují gólman Neuman, obránci Eduardo se Stropkem a záložníci Jean Mangabeira s Vlachovským.

Utkání MFK Karviná – AS Trenčín začíná v areálu U Bažantnice v sobotu 26. června v 11:15 hodin.


U vstupu se každý fanoušek musí prokázat jedním z následujících dokumentů:

  • certifikátem o očkování (nejméně 22 dní po 1. dávce ve dvoudávkovém schématu nebo nejméně 14 dní po první dávce v jednodávkovém schématu)
  • negativním PCR testem ne starším než 7 dnů
  • negativním antigenním testem ne starším než 72 hodin
  • potvrzením o prodělání nemoci COVID-19 ve lhůtě 180 dní
  • potvrzením či čestným prohlášením o provedení testování v zaměstnání ne starší 72 hodin (doklad od zaměstnavatele či čestné prohlášení)

Všichni návštěvníci zápasu musí po celou dobu pobytu v areálu U Bažantnice dodržovat aktuální nařízení, nosit ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor FFP2 či KN95 bez výdechového ventilu) a dodržovat rozestupy. Zároveň musí dodržet vzdálenost 2 metry od hrací plochy.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo