Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2018

V sobotu v Dolní Lutyni proti Vítkovicím

Posledním testem před odjezdem na herní soustředění do polské Ustroně bude utkání proti druholigovým Vítkovicím. Na hřišti v Dolní Lutyni bude mít zápas výkop v 11 hodin.

Pátý zápas, ale vůbec poprvé proti jinému než polskému týmu – Karvinští přivítají druholigové Vítkovice pod vedením exkarvinského trenéra Jiřího Balcárka, který trénoval Karvinou od dubna do října 2010. Pro oba týmy půjde o poslední zápas před odjezdem na herní soustředění. Karvinští se v pondělí vydají do Ustroně, Vítkovice do Lhotky nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Trenéři MFK slibovali, že od třetího týdne přípravy budou tréninky zaměřené na herní věci a vše vygraduje na herním soustředění – to naprosto odpovídá. Navíc už ve středečním utkání se Zaglebie Sosnowiec nevyměnili dvě kompletní jedenáctky a stejný model by měli zvolit i v Dolní Lutyni.

Ostravské Vítkovice skončily v uplynulém ročníku FNL na sestupové předposlední 15. příčce, ale po odstoupení Olympie Praha se nakonec sestup nekonal, byť vedení soutěže nabídlo uvolněné místo klubům z ČFL a MSFL – bez úspěchu, všechny týmy postup odmítly. Vítkovice se tedy chystají na novou sezónu druhé nejvyšší soutěže už po zmíněným trenérem Balcárkem, který se ujal kabiny v půlce června.

V dosavadních čtyřech přípravných utkání posbíral ostravský celek dvě výhry (5:1 s juniorkou Zlína a 1:0 s Prostějovem), jednu porážku (1:2 s Opavou) a remízu 1:1 s polským týmem GKS Tychy. Poslední vzájemný duel je starý dva a půl roku – na konci února 2016 zvítězila Karviná na Bažantnici 4:3!

Utkání MFK Karviná – MFK Vítkovice začíná na hřišti v Dolní Lutyni v sobotu 7. července v 11 hodinPořadatelem utkání je domácí klub, který stanovil jednotné vstupné na 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány. 

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii