Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2018

V sobotu v Dolní Lutyni proti Vítkovicím

Posledním testem před odjezdem na herní soustředění do polské Ustroně bude utkání proti druholigovým Vítkovicím. Na hřišti v Dolní Lutyni bude mít zápas výkop v 11 hodin.

Pátý zápas, ale vůbec poprvé proti jinému než polskému týmu – Karvinští přivítají druholigové Vítkovice pod vedením exkarvinského trenéra Jiřího Balcárka, který trénoval Karvinou od dubna do října 2010. Pro oba týmy půjde o poslední zápas před odjezdem na herní soustředění. Karvinští se v pondělí vydají do Ustroně, Vítkovice do Lhotky nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Trenéři MFK slibovali, že od třetího týdne přípravy budou tréninky zaměřené na herní věci a vše vygraduje na herním soustředění – to naprosto odpovídá. Navíc už ve středečním utkání se Zaglebie Sosnowiec nevyměnili dvě kompletní jedenáctky a stejný model by měli zvolit i v Dolní Lutyni.

Ostravské Vítkovice skončily v uplynulém ročníku FNL na sestupové předposlední 15. příčce, ale po odstoupení Olympie Praha se nakonec sestup nekonal, byť vedení soutěže nabídlo uvolněné místo klubům z ČFL a MSFL – bez úspěchu, všechny týmy postup odmítly. Vítkovice se tedy chystají na novou sezónu druhé nejvyšší soutěže už po zmíněným trenérem Balcárkem, který se ujal kabiny v půlce června.

V dosavadních čtyřech přípravných utkání posbíral ostravský celek dvě výhry (5:1 s juniorkou Zlína a 1:0 s Prostějovem), jednu porážku (1:2 s Opavou) a remízu 1:1 s polským týmem GKS Tychy. Poslední vzájemný duel je starý dva a půl roku – na konci února 2016 zvítězila Karviná na Bažantnici 4:3!

Utkání MFK Karviná – MFK Vítkovice začíná na hřišti v Dolní Lutyni v sobotu 7. července v 11 hodinPořadatelem utkání je domácí klub, který stanovil jednotné vstupné na 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány. 

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo