Generální partner
Světlý režim
22. leden 2019

Ve Slovinsku vše klape, ve středu čeká Maribor

Karvinská výprava našla na severu Slovinska ideální podmínky pro přípravu a už ve středu odpoledne čeká na svěřence Norberta Hrnčára zatím nejtěžší zimní prověrka, nastoupí totiž v Mariboru proti místnímu NK.

V pondělí ráno vyjeli, odpoledne byli na místě a dali si první lehčí trénink na přírodním pažitu po 530 km dlouhé cestě autobusem. V úterý byly v Moravskych Toplicích v plánu dvě tréninkové jednotky. „Zatím je všechno v pořádku, jedeme podle plánu. Jsme spokojení s ubytováním, stravou i tréninkovými podmínkami na přírodní trávě,“ hlásil ze Slovinska kouč MFK Karviná Norbert Hrnčár.

Celý tým si tréninkové jednotky podle jeho slov užívá, tréninky mají kvalitu a intenzitu, navíc teplota je nad nulou. „To je ideální scénář,“ těší Hrnčára. Další věcí, kterou kvituje, je fakt, že celá výprava je zdravotně v pořádku. „Všichni trénují a máme tak možnost vybírat do nominace k utkání ze všech hráčů,“ pochvaloval si. 

První utkání slovinského soustředění je při pohledu na soupeře atraktivní, zároveň Karvinští narazí na papírově nejtěžšího protivníka z celé zimní přípravy. Ve středu odpoledne pojedou šedesát kilometrů do Mariboru, kde je čeká duel s NK Maribor na hlavním stadionu. „Podle jména i podle umístění v tabulce po podzimu to vypadá, že to bude nejtěžší dosavadní zápas. Čeká nás velice kvalitní prověrka,“ podotkl Norbert Hrnčár.

Maribor je čtrnáctinásobným mistrem Slovinska, devítinásobným vítězem slovinského poháru a čtyřnásobným vítězem slovinského Superpoháru. Své domácí zápasy hraje na krásném stadionu Ljudski vrt s kapacitou 12 702 diváků. NK Maribor je samozřejmě nejúspěšnějším slovinským týmem, navíc se jedná o pravidelného účastníka evropských pohárů. 

Tým současného kouče Darka Milaniče vede po podzimu tabulku Prve ligy o devět bodů před úřadujícím mistrem Olympií Lublaň. Sportovním ředitelem je asi nejznámější slovinský fotbalista Zlatko Zahovič.

Přípravný zápas NK Maribor – MFK Karviná začíná na stadionu Ljudski vrt ve středu 23. ledna v 16 hodin.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo