Generální partner
Světlý režim
19. květen 2017

Venkovní derniéra! Bohemians 1905-Karviná (so,17)

Předposlední kolo sezóny má jednotný výkop v sobotu od 17 hodin. Karvinští se představí ve vršovickém Ďolíčku.
Popáté v sezóně zajíždí svěřenci Jozefa Webera do Prahy. Po dvou porážkách v Edenu se Slavií, jedné na Letné se Spartou a remíze na Julisce s Duklou by rádi ukořistili tři bodíky. Proti ale bude nažhavený domácí tým Bohemians 1905, který hraje de facto o vše. Klokani jsou na první nesestupové příčce s pouhým bodem k dobru na Hradec Králové.

Těžký zápas předpovídá celá karvinská kabina včetně trenéra Jozefa Webera. „Situace Bohemky není komfortní, ale my se díváme hlavně sami na sebe. Myslím si, že bude panovat skvělá atmosféra, fanoušci domácích jsou tím pověstní. Ovšem my se nemusíme ničeho bát, na skvělou kulisu jsme zvyklí z domácího prostředí. Navíc i venku jsou naši fandové slyšet,“ řekl před utkáním kouč Weber.

On sám se do Ďolíčku pochopitelně těší, zažil tam dobré časy, v sezóně 2012/2013 vybojoval svůj první postup do nejvyšší soutěže. „Přišly ale také horší chvilky, když jsem byl odvolán. Ale to k fotbalu patří. Vzpomínky na Bohemku každopádně mám, to je jasné,“ usmál se. 

Karvinští odcestovali do Prahy v pátek odpoledne po tréninku vlakovým spojem Pendolino a v klidu se budou chystat na poslední venkovní zápas vydařené sezóny. Když měl trenér Weber vyjmenovat klíčové hráče soupeře, zmínil Josefa Jindřiška a Michala Šmída. Z mladých pak nezapomněl na Maška, Havla nebo Hubínka. „Navíc se jim v minulém zápase vrátil útočník Kabajev, který umí dávat góly,“ podotkl karvinský šéf lavičky. 
Bohemka na jaře získala jen sedm bodů, trápí se především v útoku. Zatím nepomohla ani výměna kouče. Miroslava Koubka nahradil na začátku dubna Martin Hašek, ovšem pořekadlo „nové koště dobře mete“ platilo jen v prvním utkání, kdy Ďolíček slavil hubenou výhru 1:0 s Jihlavou. Od té doby pouze jedna remíza a čtyři porážky v řadě. Pokud se chce tradiční klub z Vršovic vyhnout nerváku do posledního kola, musí v sobotu vyhrát a spoléhat, že Hradec Králové prohraje na Letné se Spartou.

Poslední výjezd Karviné do Ďolíčku je starý téměř pět let – 2. září 2012 vyhráli domácí v rámci druhé nejvyšší soutěže jasně 5:1. Po jednom gólu tehdy zaznamenali Jan Moravec s Lukášem Budínským, kteří už nějaký ten pátek patří mezi opory MFK Karviná. A všemu šéfoval z lavičky Jozef Weber. Podzimní duel v Karviné vyhráli domácí přesvědčivě 3:0 po gólech Panáka, Janečky a Puchla.

Utkání 29. kola ePojisteni.cz ligy Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v sobotu 20. května od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat kolegové Peřina a Myška. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná