Generální partner
Světlý režim
17. květen 2021

Vladimír Neuman o penaltě: Kuchta mě mohl klidně přeskočit a zakončit

Ten, který chytil penaltu nejlepšímu ligovému střelci! Vladimír Neuman se na stadionu mistrovské Slavie blýskl skvělým výkonem a spolu se střelcem vyrovnávacího gólu Lukášem Čmelíkem byl v centru dění v mediálním prostoru a navíc obdržel skleněnou trofej pro hráče zápasu...

Do brány jste šel po čtyřech měsících. S jakými pocity?
Trošku nervózní jsem byl, ale ne jako před prvním ligovým zápasem. Mám velkou radost a jsem moc rád, že jsem po dlouhé době dostal šanci a k tomu všemu ještě zrovna na stadionu mistrovské Slavie. Zároveň jsem trenérovi ukázal, že se budu dál rvát o pozici v týmu (úsměv).

Výsledek 1:1 proti suverénnímu mistrovi, který dokráčel až do čtvrtfinále Evropské ligy – to je něco, že?
Je to super a málokdo to čekal. Myslím, že nám to pomůže i do zbývajících dvou utkání.

Přitom začátek nebyl ideální, hned přišla penalta pro domácí. I v televizním studiu říkali, že spíš nebyla. Jaký na to máte názor vy?
Kuchta to udělal moc chytře. Nechal jsem nohu na trávníku a mohl mě v pohodě přeskočit. Místo toho na mě šlápl a spadl. Kdyby to ustál, tak mohl zakončovat do prázdné brány.


Věděl jste hned, kam skočíte?
Po odpískání jsem si v hlavě přehrál video, kde jsme koukali, kam ji kopl naposledy. Bylo to z mého pohledu doprava a nedal ji. Váhal jsem, kam skočit a až na poslední chvíli jsem se rozhodl, že půjdu doleva. Vyšlo to (smích).

Z tribuny se zdálo, že nejlepší střelec celé FORTUNA:LIGY penaltu nekopl úplně špatně, ale vy jste si pomohl svými centimetry. Je to tak?
Jo, určitě. On to opravdu nekopl špatně, šel jsem sice víc na zem, ale protože mám dlouhé ruce, tak se mi podařilo míč vyrazit.

Může tento příznivý výsledek i předvedená hra přilákat na poslední domácí zápas s Teplicemi třeba i nějaké nerozhodnuté fanoušky z řad permanentkářů?
Doufám, že ano. Věřím, že kdo viděl zápas se Slavií, tak nás bude chtít vidět naživo i v neděli. My se budeme snažit jim udělat radost a domácí utkání na závěr sezóny vyhrát.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo