Generální partner
Světlý režim
22. duben 2020

Vladimír Neuman podepsal s klubem dlouhodobou smlouvu

Mladý dvacetiletý gólman Vladimír Neuman, který si v březnu proti Příbrami připsal svůj první ligový start, v tomto týdnu spojil svou další budoucnost s MFK Karviná.

Výkonnostní progres muže s číslem 1 na zádech je v posledních měsících znatelný. „Ve Vláďovi vidíme velkou perspektivu, proto jsme měli zájem o to, aby svoji nejbližší budoucnost spojil s námi. Věříme, že bude dál na sobě pracovat a makat,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

V neděli 8. března si Neuman odbyl velkou ligovou premiéru, když nastoupil do duelu proti Příbrami. Svým výkonem přesvědčil, chytil několik dobrých šancí soupeře a nakonec se spolu se svými spoluhráči radoval z vítězství 2:0 a čistého konta. Že by mu tento zápas pomohl k novému kontraktu, si však nemyslí. „Byla to shoda okolností, protože o nové smlouvě jsme se s vedením klubu bavili už předtím. Jsem rád, že mi klub nabídl novou smlouvu,“ řekl skromně Neuman.


V zápase v pražském Ďolíčku proti Bohemians 1905 se zranil Petr Bolek, proto trenéři pro domácí duel ukázali právě na Neumana – a on nezklamal! „Jsem rád za to, jak to dopadlo. Super premiéra! Škoda, že se soutěž následně přerušila, asi bych chytal i derby v Opavě,“ dodal Vladimír Neuman.

Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vidí v mladém gólmanovi velký potenciál, což dokazuje denně v tréninku. O svých kvalitách přesvědčil i v zimní přípravě, především na soustředění v Turecku. „Osud tomu asi nakonec chtěl, že se na konci třetího jarního utkání zranil Péťa Bolek a Vláďa šel do brány v důležitém zápase proti Příbrami, který zvládl moc dobře. Je to talentovaný kluk, stále ještě na začátku dlouhé cesty. Ale musím ho hodnotit jen pozitivně,“ podotkl Jarábek.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná