Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2009

Vladimír Staš se chce posunout s týmem výše

Karviná - Fotbalisté MFK OKD Karviná zdolali v neděli beznadějně poslední Vítkovice hladce 4:0 a polepšili si v bodově nahuštěném středu druholigové tabulky.

Karvinský levý bek Vladimír Staš by byl rád, kdyby výhra znamenala odstartování kratší bodové série. „A rádi bychom ji zakončili až se závěrem podzimní části,“ pravil po zápase.

Mnozí nemají rádi termín povinné body, ale dnes to proti Vítkovicím zřejmě povinné body byly...
Určitě jsme měli k Vítkovicím respekt, ten musí být ve druhé lize ke každému soupeři, jinak by se vám to mohlo vymstít. Potřebovali jsme ale vyhrát, nic jiného nepřicházelo v úvahu. Proti poslednímu týmu se doma prostě musí brát tři body.

Výsledek 4:0 vypadá celkem jednoznačně. Jak to vypadalo na hřišti?
Soupeř měl první šanci, ale naštěstí ji neproměnil a my brzy kontrovali. Říkali jsme si, že musíme hrát vzadu na nulu. Nějaké góly nám tam spadnou určitě, a to se také potvrdilo. Po poločase jsme už hře dominovali.

Jak moc důležitý byl právě vstupní gól?
Pro nás ohromně. Tuto sezonu to máme totiž tak, že pokud dáme gól jako první, vyhráváme. Zápas, ve kterém jsme jako první inkasovali, jsme ještě neotočili.

Brali jste domácí utkání proti Vítkovicím jako omluvu směrem k vlastním fanouškům po nezdaru v Opavě?
Spíš jsme to brali jako zápas, který se musí za každou cenu zvládnout. Byli jsme favorit, takový to nemá v derby nikdy lehké, ale povedlo se. Pokud uděláme nějaké body v Sokolově a pak i s Třincem, tak budeme spokojeni my i fanoušci. Aspoň doufám.

Zvládli jste derby s Vítkovicemi i Hlučínem, akorát v Opavě to nevyšlo. Pokud zvládnete i poslední derby s Třincem, budete to považovat za dobrou bilanci?
To uvidíme až po sezoně. Podle toho, jestli nás body z těchto derby zápasů posunou do první šestky nebo ne. My ale nerozlišujeme soupeře podle lokality, chceme vyhrát nad každým. Ani Vítkovice jsme nebrali jako nějakého odepsaného soupeře.

Prakticky celý podzim se hovoří o nastartování nějaké delší bodové série. Ta se ale nedaří. Čím to?
Letos je druhá liga extrémně vyrovnaná. Měli jsme třeba dva bodové zápasy, jenže pak následovaly dvě porážky. Já věřím, že po téhle výhře se už k nějaké sérii odpíchneme, protože v tabulce určitě nejsme tam, kde bychom chtěli a měli být.

Jak s oblibou říká váš trenér Kalvoda, v tabulce pravdy jste na nule a to je důležité...
To je pravda, také nám to občas připomene v kabině, ale podle mě bychom na tom měli být daleko lépe než jenom na nule v tabulce pravdy. Uděláme vše proto, abychom se dostali výše, než momentálně jsme.

Karviná začíná působit jako kosmopolitní tým. V kabině je spousta cizinců z různých koutů Evropy, loni i světa. Jak to jako jeden z nich vnímáte?
To je pravda, za poslední rok a půl se vystřídalo v šatně hodně hráčů z ciziny. Ale všechno je v pohodě. Kluci, kteří přijdou, jsou bezproblémoví a snaží se zapadnout.

A jak se dorozumíváte?
S těmi novými anglicky. Ti, co jsou tady déle, už umí česky. Třeba Vlado Milosavljev hovoří česky obstojně. Říkám česky, protože slovenštinu je těžší se naučit (smích). Ale takový Christian (Tchami – pozn. aut.), ten by ji asi zvládl. Na jazyky je to talent, umí jich snad šest.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná