Generální partner
Světlý režim
5. červen 2021

Výborná zkušenost! Snad se v září na srazu zase objevím, řekl Vladimír Neuman

Borec z Karviné v jednom týmu s brankářem slavného Manchesteru United? Žádné sci-fi, ale realita. Brankář Vladimír Neuman má za sebou čtyřdenní tréninkový kemp s reprezentační jednadvacítkou, která už v září vstoupí do evropské kvalifikace.

Mezi šestadvaceti nominovanými byli i čtyři gólmani – a jedním z nich byl i Matěj Kovář, který patří jednomu z nejslavnějších týmů světa. Ano, takovou konkurenci má Vladimír Neuman, který si o nominaci řekl svými výkony během celé sezóny. Tu nakonec zakončil s bilancí devíti odchytaných duelů a třemi čistými konty. Nedávno se blýskl na půdě mistrovské Slavie, když zlikvidoval penaltu nejlepšímu střelci soutěže Janu Kuchtovi.

První a zároveň poslední sraz před vstupem do kvalifikace o EURO 2023 se konal v Hluboké nad Vltavou. Trenér Karel Krejčí se svým realizačním týmem naplánoval svým svěřencům během čtyř dnů čtyři tréninkové jednotky a poslední den byl v plánu zkrácený modelový zápas na 2x30 minut. „Super sraz, výborná zkušenost i kolektiv kluků, užil jsem si to. Zároveň je to pro mě závazek do další práce,“ podotkl karvinský brankář.

V již zmíněném modelovém zápase nastoupil v týmu v bílé sadě dresů. A právě tento tým porazil „zelené“ 3:0. Neuman odchytal první poločas! Po čtvrtečním zápase byl kemp ukončen a fotbalisté se rozjeli na dovolenou. Doufám, že se zase v září na srazu objevím,“ dodal závěrem s nadějí v hlase už z dovolené v Chorvatsku Vladimír Neuman.


Zdroj fotek: FAČR

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo