Generální partner
Světlý režim
5. červen 2021

Výborná zkušenost! Snad se v září na srazu zase objevím, řekl Vladimír Neuman

Borec z Karviné v jednom týmu s brankářem slavného Manchesteru United? Žádné sci-fi, ale realita. Brankář Vladimír Neuman má za sebou čtyřdenní tréninkový kemp s reprezentační jednadvacítkou, která už v září vstoupí do evropské kvalifikace.

Mezi šestadvaceti nominovanými byli i čtyři gólmani – a jedním z nich byl i Matěj Kovář, který patří jednomu z nejslavnějších týmů světa. Ano, takovou konkurenci má Vladimír Neuman, který si o nominaci řekl svými výkony během celé sezóny. Tu nakonec zakončil s bilancí devíti odchytaných duelů a třemi čistými konty. Nedávno se blýskl na půdě mistrovské Slavie, když zlikvidoval penaltu nejlepšímu střelci soutěže Janu Kuchtovi.

První a zároveň poslední sraz před vstupem do kvalifikace o EURO 2023 se konal v Hluboké nad Vltavou. Trenér Karel Krejčí se svým realizačním týmem naplánoval svým svěřencům během čtyř dnů čtyři tréninkové jednotky a poslední den byl v plánu zkrácený modelový zápas na 2x30 minut. „Super sraz, výborná zkušenost i kolektiv kluků, užil jsem si to. Zároveň je to pro mě závazek do další práce,“ podotkl karvinský brankář.

V již zmíněném modelovém zápase nastoupil v týmu v bílé sadě dresů. A právě tento tým porazil „zelené“ 3:0. Neuman odchytal první poločas! Po čtvrtečním zápase byl kemp ukončen a fotbalisté se rozjeli na dovolenou. Doufám, že se zase v září na srazu objevím,“ dodal závěrem s nadějí v hlase už z dovolené v Chorvatsku Vladimír Neuman.


Zdroj fotek: FAČR

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo