Generální partner
Světlý režim
18. únor 2020

Z Rijeky přichází na půlroční hostování Matko Babić

Vedení klubu dotáhlo do úspěšného konce hostování chorvatského mládežnického reprezentanta. Útočník Matko Babić bude v dresu MFK působit do konce sezóny.

Jednadvacetiletého rodáka z hlavního chorvatského města Záhřebu si v létě vyhlédla Rijeka, s kterou podepsal dlouholetý kontrakt. Na podzim se v její konkurenci příliš neprosazoval (nastoupil pouze do dvou zápasů), proto se vedení aktuálně čtvrtého týmu 1. HNL rozhodlo k uvolnění formou hostování. „Matko Babić je mládežnický reprezentant Chorvatska, aktuálně člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky. V Rijece nedostával tolik příležitostí, u nás by mohl být víc vytížený. Počítáme s ním a doufáme, že nám na jaře pomůže,“ informoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

V Karviné je Babić od konce minulého týdne, v sobotu stihl odehrát poločas za rezervní tým. Chorvatského útočníka budou fanoušci vídat na hřišti s číslem 70 na zádech. „Hostování v Karviné je pro mě dobrá příležitost. Českou ligu moc neznám, spíš jen z doslechu a je dobrá. Naopak vím o kvalitách Viktorie Plzeň, která hrála přesně před rokem osmifinále Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb,“ líčí mladý fotbalista.

Na práci s Matkem Babićem se těší trenér MFK Karviná Juraj Jarábek. „Je to mladý, perspektivní a charakterově dobrý kluk, který nám může výrazně pomoci. Určitě zvýší konkurenci v útoku, což potřebujeme,“ prohlásil spokojeným hlasem Jarábek. Podle Babiće je Rijeka druhý největší klub v Chorvatsku a konkurence tam je obrovská. „Navíc jsem byl zpočátku zraněný, takže těch šancí moc nebylo,“ doplnil forvard.Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii