Generální partner
Světlý režim
26. červen 2019

Z Trnavy do Karviné! Matúš Čonka další posilou

Slovenský levý bek Matúš Čonka je hráčem Karviné, kde podepsal smlouvu na dva roky. Na trávníku v Zabrze by měl hned absolvovat první minuty v karvinském dresu!
Osmadvacetiletý Košičan přichází z Trnavy, kde rozvázal smlouvu. Zkušenosti s českou ligou má - tři sezóny (2011/2012, 2012/2013 a 2013/2014) byl hráčem pražské Slavie (odehrál 27 zápasů a vstřelil 1 gól), odkud odešel zpátky domů na Slovensko, a celou dobu hájil barvy Spartaku Trnava. V jednom nejslavnějších slovenských klubů odehrál během pěti sezón podle statistik 125 utkání a vstřelil 3 góly.   

Z působení v pražské Slavii se velmi dobře zná s trenérem Františkem Strakou či Lubošem Tusjakem. V Košicích hrával s Martinem Bukatou, s Dávidem Gubou byl v reprezentaci a s Markem Janečkou se dokonce dvakrát potkali v Trnavě.Matúš Čonka je klasický levý obránce a bývalý mládežnický reprezentant kategorií U19 a U21. Jeden start má i za reprezentační A-tým z ledna 2017. „Domluvili jsme se na dvouleté smlouvě. Výhodou je, že Matúše trenér Straka zná ze Slavie. Věříme, že bez problémů zapadne do kolektivu a bude důležitou součástí celého týmu,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

První slova slovenského fotbalisty po podpisu dvouletého kontraktu? „Na návrat do české ligy se těším. O Karviné jsem se bavil i s Markem Janečkou, s kterým jsem se v Trnavě střetl během těch let hned dvakrát. I to hrálo jistou roli. Budu se snažit být vždy připravený tak, aby týmu co nejvíc pomohl,“ prohlásil Matúš Čonka.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná