Generální partner
Světlý režim
1. únor 2023

Z Trnavy přichází na hostování Kelvin Boateng

Dvaadvacetiletý ghanský útočník Kelvin Owusu Boateng bude do konce této sezóny oblékat dres MFK Karviná. Vedení klubu se domluvilo se Spartakem Trnava na hostování.

Velice dobře technicky a rychlostně vybavený útočník se bude v jarní části trenéru Tomáši Hejduškovi jistě hodit. Navíc by neměl mít problém s aklimatizací, jelikož na Slovensku působil od předminulého léta. Předtím hrával v Portugalsku, kam přišel v osmnácti letech. „Kelvin by nám v ofenzivě měl pomoct. V Trnavě by zřejmě na jaře neměl dostatečné herní vytížení. Jsem proto rád, že hráč, který prošel takovým klubem, jakým je FC Porto, bude oblékat náš dres,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Jak už bylo zmíněno, tento ghanský fotbalista se z Afriky vydal na Pyrenejský poloostrov - konkrétně do portugalského klubu CD Aves. Tam začínal v dorosteneckém týmu, později hrával za tým U23, za který v sezóně 2019/2020 vstřelil dvanáct gólů. To mu pomohlo i k prvním startům v nejvyšší soutěži za tento klub ze severu Portugalska. Následovalo hostování v jednom z nejúspěšnějších klubů země, celou sezónu strávil v FC Porto. Tam nastupoval za B-tým v druhé lize.

Od léta 2021 je Kelvin Boateng hráčem Spartaku Trnava. V minulé sezóně se trefil čtyřikrát, v podzimní části aktuální sezóny skóroval jednou.Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo