Generální partner
Světlý režim
4. únor 2022

Začátek jara na půdě mistra! Slavia-Karviná (so,15)

Po měsíci a půl se znovu zvedá opona FORTUNA:LIGY. Karvinští začnou svůj boj o udržení v soutěži v hlavním městě proti nejlepšímu týmu Česka a lídrovi tabulky.

Po vydařené zimní přípravě, kterou umocnilo soustředění v Turecku, už fotbalisté MFK vyhlížejí start druhé půlky sezóny, ve které budou tvrdě bojovat o setrvání mezi elitou. Vážnost situace a zisk pouhých pěti bodů na podzim si uvědomuje celá kabina i trenérský štáb. „Pro nás už jsou v tuto chvíli důležité všechny zápasy. Kde a proti komu je úplně jedno. Po základní části potřebujeme být v dostřelu ostatních, abych se v nadstavbě poprali o záchranu,“ řekl velice správně na setkání s novináři trenér Bohumil Páník.

Podobně hovořil kapitán týmu Michal Papadopulos. „Sice začínáme na Slavii, ale potom máme doma Jablonec a jedeme do Teplic. To budou pro nás ohromně důležité zápasy. Když se zvládnou a základní část zakončíme tak, abychom měli týmy před sebou na dosah, tak pořád je reálná šance na záchranu – klidně i přes baráž. Je to fotbal a v něm je možné všechno. Dokud budu v kabině já a další starší kluci, tak uděláme všechno pro to, abychom ligu zachránili,“ slíbil nejzkušenější hráč týmu.

Během zimní přestávky přišlo do Karviné celkem sedm nových fotbalistů a dva se vrátili z hostování. „Problémy jsme měli především na postech, na které se nám podařilo získat Jánoše a Kobouriho. Oba nám určitě pomůžou tým stmelit,“ je přesvědčený trenér Páník, který nemůže pro první jarní duel počítat se stoperem Eduardem, který si odpykává dvouzápasový trest za vyloučení v předposledním podzimním zápase ve Zlíně. „Stejně kvůli covidu dorazil později a nejdřív musí dohnat tréninkové resty, ta jeho prodleva je obrovská,“ podotkl Bob Páník.


Jak vyzrát na Slavii, která byla téměř tři týdny na soustředění v Portugalsku? Trenérskému štábu mnohé napověděla jejich generálka s ostravským Baníkem, kterou favorit vyhrál 4:2. „V prvním poločase Slavia ukázala, jak moc je silná. A mnohé nám to směrem k našemu utkání napovědělo,“ podotkl Páník.

Slavii Praha patří v tabulce první místo o bod před druhou Plzní. Jak už bylo zmíněno, tak většinu přípravy strávili “sešívaní“ v příjemném prostředí Pyrenejského poloostrova. Tam neabsolvovali žádný oficiální zápas, přesto připraven bude tým kouče Trpišovského určitě na jedničku.

To ostatně dokázal v již zmíněné generálce proti Baníku. Přes zimu lídra soutěže opustil útočník Jan Kuchta a vypadá to, že s největší pravděpodobností odejde v příštích hodinách či dnech do ciziny i špílmachr Nicolae Stanciu – hrát by tedy v sobotu neměl.

Změny opačným směrem? Slavia koupila Maksyma Talovierova z Českých Budějovic a Yiru Sora z Baníku Ostrava. Do Slezska pak zamířil Ubong Ekpai. Útočníkem číslo jedna by měl být Michael Krmenčík a kouč Trpišovský našel (asi) ideální pozici pro Srdjana Plavšiče – tomu mimořádně sedí post levého beka. Bude překvapením, když s ním tak Slavia nenastoupí. Otazník visí nad startem Alexandera Baha, Lukáše Masopusta či Petera Olayinky, který se sotva vrátil z Poháru afrických národů.

Aktuálně Karvinští se Slavií neprohráli dva zápasy v řadě. V květnu v Sinobo Stadium se dělily body za remízu 1:1, na začátku této sezóny pak probíhaly ve Slezsku gólové hody – utkání skončilo 3:3!

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY SK Slavia Praha – MFK Karviná začíná v Sinobo Stadium v sobotu 5. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo