Generální partner
Světlý režim
18. říjen 2017

Žáci U12 slaví postup do finále Ondrášovka Cupu

Úkol podzimu splněn! Žákovský tým U12 postoupil do velkého finále Ondrášovka Cupu, které se uskuteční v půlce května v Ústí nad Orlicí. V kvalifikaci, která se konala v domácím prostředí, skončili svěřenci Tomáše Červenky druzí.

Právě tento ročník (2006) ví, jaké je to hrát finále prestižního turnaje Ondrášovka Cup. V minulé sezóně právě tento ročník jako jediný z MFK Karviná postoupil do velkého finále. Trenér Tomáš Červenka je rád, že se to klukům podařilo zopakovat. „Byl to takový náš podzimní cíl, kterému jsme i uzpůsobovali program. Těší nás, že se mezi čtyřiadvacítkou nejlepších znovu ukážeme. Taková konfrontace je a vždy bude pro kluky velkou školou,“ řekl spokojeným hlasem.

Kvalifikace kategorie U12 proběhla ve středu ve Sportovním centru Kovona – hrálo se na umělé i přírodní trávě. Pomohlo domácí prostředí k postupu? „Netroufám si říct. Přeci jen kluci bývají před zraky rodičů v mistrovských zápasech docela nervózní. Ale kolektivně to dokázali. Věděli jsme, že v posledním utkání musíme porazit Šumperk, což se stalo,“ řekl.

Během sedmi utkání dvanáctka prohrála jen s Frýdkem-Místkem, který celou „karvinskou“ kvalifikaci vyhrál. „Nechtěli jsme se příliš rozptylovat výsledky ostatních a soustředili se jen na sebe. Každému zápasu jsme přikládali důležitost a v konečném součtu se ukázaly jako důležité i remízy s Třincem a Hlučínem,“ podotkl Červenka.

Po pořadatelství kvalifikace Ondrášovka Cupu pro kategorii U10 a U12 přijde na řadu i kvalifikační turnaj U13 – příští úterý 24. října.

Výsledky MFK Karviná U12

Karviná – Valašské Meziříčí 4:1
Karviná – Baník Ostrava 3:0
Karviná-Frýdek-Místek 0:3
Karviná-Hranice 3:0
Karviná – Třinec 0:0
Karviná-Hlučín 0:0
Karviná – Šumperk 4:1

Celkové umístění

1. MFK Frýdek-Místek, 2. MFK Karviná – přímý postup, 3. FK Šumperk, 4. FK Fotbal Třinec, 5. FC Baník Ostrava, 6. FC Hlučín, 7. TJ Valašské Meziříčí, 8. SK Hranice 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo