Generální partner
Světlý režim
18. říjen 2017

Žáci U12 slaví postup do finále Ondrášovka Cupu

Úkol podzimu splněn! Žákovský tým U12 postoupil do velkého finále Ondrášovka Cupu, které se uskuteční v půlce května v Ústí nad Orlicí. V kvalifikaci, která se konala v domácím prostředí, skončili svěřenci Tomáše Červenky druzí.

Právě tento ročník (2006) ví, jaké je to hrát finále prestižního turnaje Ondrášovka Cup. V minulé sezóně právě tento ročník jako jediný z MFK Karviná postoupil do velkého finále. Trenér Tomáš Červenka je rád, že se to klukům podařilo zopakovat. „Byl to takový náš podzimní cíl, kterému jsme i uzpůsobovali program. Těší nás, že se mezi čtyřiadvacítkou nejlepších znovu ukážeme. Taková konfrontace je a vždy bude pro kluky velkou školou,“ řekl spokojeným hlasem.

Kvalifikace kategorie U12 proběhla ve středu ve Sportovním centru Kovona – hrálo se na umělé i přírodní trávě. Pomohlo domácí prostředí k postupu? „Netroufám si říct. Přeci jen kluci bývají před zraky rodičů v mistrovských zápasech docela nervózní. Ale kolektivně to dokázali. Věděli jsme, že v posledním utkání musíme porazit Šumperk, což se stalo,“ řekl.

Během sedmi utkání dvanáctka prohrála jen s Frýdkem-Místkem, který celou „karvinskou“ kvalifikaci vyhrál. „Nechtěli jsme se příliš rozptylovat výsledky ostatních a soustředili se jen na sebe. Každému zápasu jsme přikládali důležitost a v konečném součtu se ukázaly jako důležité i remízy s Třincem a Hlučínem,“ podotkl Červenka.

Po pořadatelství kvalifikace Ondrášovka Cupu pro kategorii U10 a U12 přijde na řadu i kvalifikační turnaj U13 – příští úterý 24. října.

Výsledky MFK Karviná U12

Karviná – Valašské Meziříčí 4:1
Karviná – Baník Ostrava 3:0
Karviná-Frýdek-Místek 0:3
Karviná-Hranice 3:0
Karviná – Třinec 0:0
Karviná-Hlučín 0:0
Karviná – Šumperk 4:1

Celkové umístění

1. MFK Frýdek-Místek, 2. MFK Karviná – přímý postup, 3. FK Šumperk, 4. FK Fotbal Třinec, 5. FC Baník Ostrava, 6. FC Hlučín, 7. TJ Valašské Meziříčí, 8. SK Hranice 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo