Záhumenský: Atmosférou jsem byl překvapený

10.02.2019 | redakce

Záhumenský: Atmosférou jsem byl překvapený První zápas v české lize má za sebou obránce Timotej Záhumenský, který nastoupil od první minuty v derby s Opavou v tříčlenné obraně vedle dalšího nováčka Milana Rundiće a Jána Kriváka.

Domácí remíza 1:1 je málo, souhlasíte?
Samozřejmě, je to málo. Vždycky chceme vyhrát, s Opavou nám chybělo možná trochu štěstí. V první půli jsme měli dát víc než jeden gól. Měli jsme další dvě dobré šance, jednou míč poskakoval po brankové čáře.

Do základní sestavy poslal trenér Hrnčár tři nové tváře, vy jste byl jednou z nich. Byla na vás ještě trochu znát nesehranost?
Těžko říct. Já věřím, že ať nastoupí kdokoliv, tak ta souhra bude každým zápasem lepší a lepší a budeme vítězit. Body nutně potřebujeme.

Kde se stala chyba při opavském gólu?
Ztratili jsme uprostřed hřiště míč, zúžili prostor, ale už jsme nezareagovali na finální přihrávku. Jurečka to nakonec dobře trefil!

Hrálo se derby, jak se vám líbila atmosféra?
Skvělé, byl jsem velmi mile překvapený. Na Slovensku moc takových zápasů v podobné atmosféře není. Všechny nás mrzí, že jsme doma nevyhráli. Musíme našim fanouškům splatit jejich důvěru v dalších zápasech.,

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
včera - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 2 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.