Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2015

Zápas za odměnu? Ten úterní s Mladou Boleslaví

Šestý tým Fotbalové národní ligy proti třetímu týmu nejvyšší soutěže s úchvatnou ofenzivou! Karviná vyzve v prvním utkání osmifinále MOL CUPu favorizovanou Mladou Boleslav (úterý 27. října od 14:30).
Karvinští aktuálně bohužel neprožívají nejlepší období. Poslední dvě mistrovská utkání prohráli a trápí se směrem dopředu. Z formy je útočník Lubomír Urgela, kterého proti Hradci Králové nahradil Václav Juřena, jenže ten musel ještě v první půli kvůli výronu v kotníku střídat. „Do úterního zápasu pravděpodobně nezasáhne. Proti Mladé Boleslavi půjde o čest a výsledek do odvety,“ řekl trenér Jozef Weber s tím, že utkání využije i k vyzkoušení jiných variant směrem k ofenzivní stránce hry. 

Specifický zápas čeká na dvojici Jan Šisler a Matej Sivrič, kteří jsou v Karviné na hostování právě od Středočechů. Nejen oni se na zápas těší, protože každý druholigový klub vnímá pohárovou konfrontaci s prvoligistou tzv. za odměnu. „Je to tak. Bylo by fajn se tímto utkáním nastartovat zpátky a začít ve FNL zase vyhrávat. Trenér asi zase dá možnost i dalším hráčům z lavičky. Všichni se těšíme," prohlásil Matěj Fiala, který v sobotním utkání vůbec poprvé v sezóně nakoukl do základní sestavy. 

Hvězdný tým Mladé Boleslavi pod vedením Karla Jarolíma asi netřeba příliš detailněji představovat. Hráči z města automobilů jsou favoritem tohoto dvojutkání a do Karviné přijeli už den před zápasem vlakovým spojem Pendolino. V pondělí odpoledne je navíc čekal na Bažantnici trénink, což svědčí o tom, že Karel Jarolím nechce v žádném případě nic podcenit.

Mladoboleslavští jsou nejproduktivnějším týmem celé Synot ligy, když v jedenácti zápasech nastříleli už 29 gólů. V posledních sedmi duelech nejvyšší soutěže navíc nepoznali hořkost porážky. Tu poslední okusili 14. srpna od Sparty (2:4). Od té doby pět výher a dvě remízy plus postup v MOL CUPu přes Klatovy. 

Právě tam vstřelil dva góly Milan Baroš, vítěz Ligy mistrů z roku 2005 s anglickým Liverpoolem. Baroš o sobě dal naposledy vědět v sobotu, kdy se poprvé objevil v základní sestavě a po jedenácti minutách měl na svém kontě dva góly – Boleslav nakonec porazila Slovácko v pohodě 4:1, když ve čtvrtém domácím zápase v řadě vstřelila minimálně čtyři góly, což svědčí o obrovské síle. Asi jediné, ale o to větší zklamání je vypadnutí s průměrným norským Strömsgodsetem z předkola Evropské ligy. Jinak může být celý klub s probíhající sezónou spokojený. 

Utkání osmifinále MOL CUPu MFK OKD Karviná – FK Mladá Boleslav startuje ve Sportovním centru Kovona v úterý 27. října ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek a na čarách mu budou asistovat kolegové Hájek a Caletka.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo