Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2017

Zbývá poslední test, generálka s Ruch Chorzów

Závěrečný duel letní přípravy absolvuje výběr kouče Jozefa Webera v domácím prostředí na Kovoně proti tradičnímu polskému klubu, který opustil tamní nejvyšší soutěž.
Za týden startuje nový ročník nejvyšší soutěže, který ponese zbrusu nový název HET liga. Některé týmy už mají své generálky za sebou, karvinský tým čeká poslední zápas v sobotu. „Stále je to však pouze příprava, vyzkoušíme si další herní věci v praxi. Ani základní sestava by neměla korespondovat s tou, která vyběhne proti Jihlavě,“ podotkl v pátek po obědě trenér Jozef Weber.

Pravděpodobný scénář bude takový, že šanci dostane patnáct šestnáct fotbalistů - tedy asi tolik, kolik jich zasáhlo do prozatím posledního zápasu s Ružomberkem. „Další hráči by měli v neděli pomoct juniorce, kterou čeká v Šilheřovicích juniorka Baníku,“ dodal Weber.  

Karvinští se po sobotním příjezdu z herního soustředí rozutekli na dva dny do svých domovů, od úterý už se ale opět společně připravují i s testovaným brankářem Patrikem Le Giangem z Vlašimi (jeho bratr Emil v Karviné působil půl roku v sezóně 2012/2013). Do utkání nezasáhne dvojnásobný nejlepší střelec týmu Lukáš Budínský, který čeká na ortel po magnetické rezonanci.

S Ruchem Chorzów se MFK Karviná utká znovu po půl roce (v zimě výhra 1:0). Jestliže před jarní částí minulé sezóny byl Ruch v Ekstraklase poslední, tak během jara se zvedl. Po základní části obsadil 14. místo, což ovšem znamenalo boj ve skupině o udržení. Zápasy o všechno svěřencům Krzystofa Warzychy nevyšly, což dokazuje poslední místo a sestup o patro níž. 

Závěrečné přípravné utkání letní přípravy MFK Karviná – Ruch Chorzów startuje ve Sportovním centru Kovona v sobotu 22. července v 17 hodin. Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.
Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň