Generální partner
Světlý režim
6. leden 2020

Zimní příprava začala! (+ VIDEO)

Po jednadvaceti dnech se fotbalisté MFK znovu sešli v kabině, aby společně zahájili tvrdou zimní přípravu na jarní boje ve FORTUNA:LIZE. Nové tváře? Prozatím pětice hráčů na zkoušku a navrátilec z hostování Daniel Stropek.
Trenér Juraj Jarábek přivítal svůj tým hodinu po pondělním poledni. V kabině se mu hlásilo 27 hráčů včetně testovaných borců a dvou odchovanců z B-týmu. Chybělo kvarteto Milan Rundić, Vukadin Vukadinović, Vojtěch Smrž a Ivan Zhelizko – všichni se připojí v dalších dnech.

O angažmá se porvou mj. dva Brazilci (stoper Eduardo Santos a střední záložník Jean Magabeira), staronovou tváří je osmnáctiletý záložník Ephraim Tshibwabwa z Konga, který už v Karviné byl v listopadu na krátkých testech a zahrál si poločas za B-tým. Do tréninkového procesu se rovněž zapojili dva hráči ostravského Baníku, konkrétně Muhamed Tijany a Martin Macej. Z hostování v Sokolově se vrátil Daniel Stropek a přípravu začal také gólman Jiří Ciupa.


S týmem se už naopak nepřipravuje trojice Ján Krivák, Jakub Šašinka a Libor Hrdlička. Tomáš Weber se Stevenem přípravu začali, ale hledají si angažmá. Smlouva navíc skončila Pavlu Dreksovi (informovali jsme ZDE).

První trénink se nesl v pohodovém duchu, avšak byl ve správném a ostrém tempu. V příštích dnech čekají karvinské borce dvoufázové tréninky, zátěžové testy a v pátek první utkání Tipsport ligy proti slovenskému Pohronie. „Všichni jsme se už těšili, i z hráčů jsem to cítil. Uděláme všechno pro to, aby bylo jaro úspěšnější než podzim,“ prohlásil šéf karvinské lavičky Juraj Jarábek.   

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

Brankáři: Jiří Ciupa, Vladimír Neuman, Martin Pastornický
Obránci: Matúš Čonka, Gigli Ndefe, Martin Kouřil, Oliver Putyera, Daniel Stropek, Marek Bielan, Patrik Mrózek, Eduardo Gonzaga Mendes Santos (testy)
Záložníci: Adriel Ba Loua, Martin Bukata, Petr Galuška, Dávid Guba, Marek Hanousek, Marek Janečka, Ondřej Lingr, Jan Moravec, Martin Vlachovský, Jean Mangabeira da Silva (testy), Ephraim Tshibwabwa (testy), Tomáš Weber (hledá si angažmá)    
Útočníci: Michal Petráň, Martin Macej (testy), Muhamed Tijany (testy), Steven (hledá si angažmá) 
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo