Generální partner
Světlý režim
Jakub Legierski #15
15

Jakub
LEGIERSKI

Narozen: 17.1.1994
Výška: 185 cm
Váha: 77 kg
Post: útočník

Národnost: Polská
Přišel z: Goleszow
Kariéra: Istebne, Goleszow, MFK OKD Karviná

Charakteristika:

S fotbalem začínal Jakub Legierski v Istebne. Po úmrtí otce se rodina přestěhovala do Bazantowic a Jakub hrával ve vedlejším městečku Goleszow. Netrvalo dlouho a šikovného mladíka si vyhlédli skauti Karviné.

Začátky pro Jakuba nebyly jednoduché. Musel si zvyknout na náročnější tréninky, větší konkurenci a v neposlední řadě i na novou zemi. Tvrdá práce se ale Legierskému vyplatila. Pod trenérem Jelínkem, na kterého nedá dopustit, dělal výrazné pokroky a zařadil se mezi nejtalentovanější klenoty mládeže.

Skvělých výkonů Legierského si všimli reprezentační trenéři Polska. Jakub pronikl do reprezentace U16 a přesvědčil. V současnosti nastupuje za reprezentační kategorii U18 a nedávno krásnou brankou v 95. minutě rozhodl o vítězství Polska v přátelském utkání proti Švédsku.

V sezóně 2010/2011 byl Jakub Legierski kapitánem staršího dorostu kategorie U19. V průběhu sezóny ale začínal poznávat atmosféru v druholigovém mužském kádru. Trenéra Karla Kulu přesvědčil natolik, že mu 22. května v soutěžním utkání proti Čáslavi dal šanci na třináct minut. Další druholigový start si Legierski připsal v posledním kole sezóny proti Jihlavě.

Jakub Legierski je dynamickým typem útočníka se skvělým driblingem. Dalšími jeho přednostmi jsou hra oběma nohama, síla v osobních soubojích a schopnost poslat finální přihrávku či přesně zakončovat. Legierski je navíc mentálně vyzrálým fotbalistou s odhodláním stále se zlepšovat, což dokazuje příkladným přístupem k tréninkům. Kdo ví, možná se Legierski jednou vyrovná svému vzoru a osobnosti světového fotbalu Raúlovi. Našlápnuto má výborně.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo