Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
FC Viktoria Otrokovice
neděle 29.7.2012
0:3
(0:2)

Diváci: 0
MFK Karviná
Paleček - Cverna O., Mikula, Bolf, Knötig - Hoffmann, Fischer (64. Mišinský) - Ciku, Wojnar (80. Vaněk), Vladavič - Besta (70. Vrána).
Branky: 24. Bolf, 35. Besta, 77. Wojnar
Rozhodčí: Proske

Komentář

Karvinští o svém postupu rozhodli už během první půle, když se prosadil kapitán týmu René Bolf a deset minut před přestávkou také útočník Aleš Besta. Ten si počkal u přední tyče na centr Admira Vladaviče a hlavou navýšil karvinský náskok na rozdíl dvou branek. Domácí v prvním poločase zahrozili třikrát z brejků, ale obránci Karviné všechno včas vyřešili.

Ve druhém poločase měla Karviná ještě více brankových příležitostí ale využila pouze jedinou, to když se 77. minutě prosadil Petr Wojnar. V celém utkání hostující celek nastřelil tyče dvakrát i břevno. „Do šancí se dostáváme, ale horší to je s jejich proměňováním, přestože v tomto utkání to opět byly takřka stoprocentní příležitosti. Také je nutno podotknout, že domácí gólman dnes zřejmě odchytal životní zápas, protože některé zákroky byly opravdu neskutečné,“ řekl po utkání trenér Pavel Malura, kterého těší, že se střelecky prosazují letní posily. „My jsme to od nich očekávali a s tím tady přišli. Aleš Besta měl v utkání těch šancí více a také ho po zápase mrzelo, že nepřidal ještě nějaký gól,“ doplnil Pavel Malura.

Karvinští tedy splnili povinnost a postoupili přes divizního soupeře do 2. kola, ve kterém je čeká souboj na domácím stadionu s Baníkem Ostrava. Úřední termín je stanoven na středu 29. srpna.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo