Generální partner
Světlý režim
16. březen 2014

Béčko zvládlo generálku, Č.Těšín porazilo 2:0

Domácí, posíleni o hráče áčka, kteří v sobotním zápase na půdě Ústí nad Labem pouze střídali nebo nenastoupili vůbec, byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili o dvě branky. Trefili se Jan Svatonský a ve druhé půli Milan Halaška.
MFK Karviná B
neděle 16.3.2014
2:0
(1:0)

Diváci: 0
FK Český Těšín
Lipčák (46. Dočekal) - Cverna O., Zielonka, Jovanovič, Nowinski - Koutný, Taraba - Halaška (64. Ryšavý), Svatonský (46. Siekiera), Juřena (46. Kloda) - Diaby (46. Kubiena).
Branky: 36. Svatonský, 62. Halaška

Komentář

Domácí měli v průběhu celého zápasu víc ze hry. Rozdíl byl vidět především v první půli, kdy se hosté dostali na útočnou polovinu pouze sporadicky, a tak měl brankář Lipčák celkem pohodovou pětačtyřicetiminutovku. Hned v úvodu zahrozil po Cvernově přiťuknutí z bezprostřední blízkosti Jan Svatonský, ale trefil pouze prostředek brány, kde stál hostující gólman.

Ve dvacáté minutě přišel pohledný okamžik Václava Juřeny, který vyvezl míč z vlastní poloviny až před hostující pokutové území, odkud vypálil přízemní střelou do tyče. První gólový okamžik se urodil v 36. minutě. Aktivní Ondřej Cverna se probil do vápna, kde se míče zmocnil Svatonský, obelstil bránícího těšínského obránce a zblízka už neměl problém skórovat – 1:0.

Chvíli po vedoucím gólu mohl vedení navýšit Juřena, ale své sólo neproměnil. Do druhé půle trenér Pejša čtyřikrát vystřídal a na hřiště se dostali další kmenoví hráči B-týmu. Hra se tím opticky trochu vyrovnala, ale Karvinští byli i nadále lepším mužstvem, přestože se Českotěšínští několikrát dostali k přímému ohrožení brankáře Dočekala. Ten však míč za svá záda nepustil. Pojistku v podobě druhé branky přidal krátce po hodině hry křížnou střelou Milan Halaška – 2:0.

„V rámci zátěže jsme chtěli kluky z áčka udržet v zápasovém rytmu. Někteří odehráli pouze poločas, ostatní i víc. Kombinačně to nebylo úplně špatné, hosty jsme v celém zápase prakticky nepustili do vyložené šance. Nula vzadu vždy potěší,“ zhodnotil závěrečné přípravné utkání kouč Karviné B Jan Pejša.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo