Houdek - Nitrianský, Ricka, Skoupý, Kunášek - Kotrba, Dobal (65. Vlasko), Brunclík, Fikejz (79. Haniak) - Schut, Markovič (75. Holub).
Kafka – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Ficek, Pavlík, Mišinský, Tchami (65. Milosavljev) – Opic, Pontus (59. Juroszek)
Branky: 45.+1 a 74. Markovič, 80. Schut - 78. Juroszek.
ŽK: Fikejz, Markovič - Pontus, Hoffmann
ČK: 0 - 68. Hoffmann
Rozhodčí: K. Hrubeš - Večera, Dobrovolný.

Domácí tým byl před zahájením ligy pasován odborníky na jednoho ze sestupujících. Obměněné družstvo Čáslavi se však svého soupeře nezaleklo a po divoké přestřelce vyhrálo 3:1.

Celý první poločas nenasvědčoval tomu, že by si karvinští měli odvézt domů tříbrankový příděl. Zelenobílý svého soka k ničemu nepouštěli a sami si vypracovali několik slibných příležitostí.

Jenomže neproměňování vyložených šancí a zbytečná červená karta měly za následek nečekanou prohru.

Do zápasu vstoupil lépe tým ze Slezska, který hýřil aktivitou a vypracoval si několik slibných příležitostí. Ovšem Pavlíkova rána z pětadvaceti metrů si cíl nenašla. Ještě nadějněji vypadala akce, na jejímž konci stál Pontus. Přestože se mu podařilo překonat čáslavského brankáře, gól z toho nakonec nebyl. Na poslední chvíli zasáhl Nitranský a vykopl míč z brankové čáry.

Až do konce poločasu nevyprodukovali čáslavští zhola nic. Potom však uhodilo z čistého nebe. Když se už náš tým viděl v kabině, přišla standardní situace a s ní vedoucí gól. Nová čáslavská akvizice Markovič se nejlépe zorientoval v pokutovém území a uklidil míč za záda bezmocného Kafky – 1:0.

Druhá polovina střetnutí začala náporem Karviné. Opic tváří v tvář Houdkovi selhal a s hostujícím týmem to začalo být bledé. Zlomový okamžik přišel v 68. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Hoffmann.

Další rána v podobě gólu přišla o tři minuty později. Do rychlého brejku se dostal Markovič, a svým druhým střeleckým úspěchem v utkání rozesmutnil fanoušky MFK – 2:0.

Jiskřičku naděje vykřesal Milosavljev. Jeho dorážka znamenala snížení stavu – 2:1. Jenomže nadějný stav vydržel pouze minutu. Po chybě ve středu hřiště se zmocnili míče domácí a svou další brankou rozhodli o osudu utkání – 3:1.

V domácí premiéře se MFK OKD Karviná utká s Hradcem Králové. Zápas je naplánován na neděli 9. srpna od 17 hodin.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.