Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
1. HFK Olomouc
sobota 7.5.2022
1:2
(1:0)

Diváci: 20
MFK Karviná
Foltýn - Zavadský (90. Hordiienko), Pecold, Šilák, Pietraszek (83. Pomeranek)- Wdowik, Kovalenko, Buřík - Třaskalík (61. Šimurda J.), Klváček, Poruba (69. Kubinski).
Branky: 7. z pen. Sehnal - 47. Kovalenko, 89. Buřík
Rozhodčí: Votava

Komentář

Trenéři Petr Němec a Luboš Hubáček: „K prvnímu celku tabulky, který na jaře zatím jednou prohrál a jednou remizoval (stejně jako my), jsme jeli pro výhru. Věděli jsme ale, že to bude těžké utkání. Domácím vyšel úvod utkání, kdy již v 7. minutě byl nařízen pokutový kop a domácí jej proměnili. To je obrovsky povzbudilo a snažili se být hodně nepříjemní. Nám nezbývalo nic jiného než domácí obranou tvrz dobývat, poněvadž se domácí zatáhli a hrozili z brejků. Gólově jsme se do konce prvního poločasu neprosadili.  Vstup do druhého nám vyšel parádně - po nádherné střele Kovalenka jsme srovnali. Od té chvíle domácí znervózněli a naopak my začali být víc a víc nebezpeční. Po celý druhý poločas jsme byli lepší, nebezpečnější a vytvořili si čtyři velice dobré příležitosti. Domácí zahrozili dvakrát z brejku a to bylo z jejich strany vše. My jsme nakonec byli minutu před koncem utkání odměněni a vstřelili vítěznou branku, na kterou už hráči HFK nemohli odpovědět. Hráči opravdu zaslouží obrovskou pochvalu za přístup a předvedenou hru. Tady se ukázalo, že když jdete výhře naproti a hodně chcete, tak nakonec jste odměněni.“

Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo