Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
neděle 4.9.2022
1:4
(0:2)
Bažantnice
Diváci: 38
Slezský FC Opava B
Berger – Buček, Filek, Pavlica, Fian – Pacík, Kučák (46. Bílý), Griger (65. Balažovič) – Vlček (65. Štětinský), Valošek (75. Klimša), Taksonyi (75. Kostka).
Branky: 49. Taksonyi - 39. Pawlik, 42. Prohászka, 60. Gebauer, 85. z pen. Jančík
Rozhodčí: Dudek

Komentář

Trenéři Eduard Gábriš a Zbyšek Gazda: „Na zápas s Opavou jsme se těšili, je to jednoznačný favorit soutěže a v přípravě jsme s ní odehráli dobrý zápas. Od začátku byli hosté o něco aktivnější, vytvářeli si náznaky příležitostí, ale skóre se neměnilo. Naopak my jsme spálili samostatný nájezd a přišel trest v podobě dvou gólů na samém konci poločasu. Mrzí hlavně ten první, který vůbec nemusel padnout. Pokud hledáme pozitiva, tak to byl určitě vstup do druhé části. V této fázi jsme byli lepším týmem, z první šance gól ještě nepadl, ale za pár minut jsme se už těšili z kontaktního gólu. Vyrovnat jsme mohli vzápětí - velká příležitost a přečíslení skončilo u brankáře hostů. Opava se do zápasu vrátila třetí brankou, odskočila a zápas kontrolovala. Vypracovala si několik gólovek, ale Berger své spoluhráče podržel. Krátký byl akorát na penaltové zakončení. Dobrý mládežnický zápas skončil zaslouženou výhrou Opavy, která těžila nejen ze své skutečně rozdílové fyzické dominance, ale také z fotbalovosti. I když je odehraných jen pár kol tak předpokládáme, že na čele tabulky ji neohrozí nikdo.“

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo