Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
Slezský FC Opava B
neděle 2.4.2023
2:3
(1:2)

Diváci: 59
MFK Karviná
Vavřík R.- Nesvadba, Pecold (75. Tovaly), Zahorii, Šebesta - Pedro (30. Kubišta), Kubinski, Fulier - Alokhin (80. Salapatek), Baumgartner, Chepovoi.
Branky: 15. Nováček, 51. Kamyshanov - 2. Chepovoi, 39. Nesvadba, 61. z pen. Baumgartner
Rozhodčí: Šafrán

Komentář

Trenér Petr Němec: „Utkání v Opavě začalo být zajímavé hned od výkopu, protože domácí ohrozili naši branku a kopali rohový kop, ale hned z rozehrávky jsme dali branku. Vzápětí po rozehrání domácí kopali roh a Radek Vavřík v naší brance vytáhl fantastický zákrok. Z protiútoku jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, kdy po skvělé přihrávce Pedra náš útočník nastřelil do hlavy brankáře domácích – ten vůbec nevěděl, jak tomu zabránil. Kdo nebyl v úvodu utkání tak neuvěřil. Domácím se podařilo vyrovnat po naší chybě uprostřed hřiště a z brejku nás potrestali. První poločas měl náboj, domácí se snažili o aktivní hru, kde se nám snažili vzít míč vysokým presinkem, nám se ale dařilo z toho vyjíždět a tlačit se před jejich branku. Šest minut před koncem prvního poločasu se nám po krásné akci podařilo jít znovu do vedení. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že bychom vedení chtěli udržet a pokud se to podaří, tak nějakou branku přidat. To se nám málem podařilo hned ve druhé minutě, kdy jsme šli sami na brankáře, ale neproměnili jsme. A tak domácí po rohovém kopu srovnali stav na 2:2. Tady se opět ukázalo, že jsme schopni zareagovat a za sedm minut si vzít vedení opět zpět proměněným pokutovým kopem. V tu chvíli domácí vrhli všechny síly do útoku a snažili se s výsledkem něco udělat. Nám se tím otvírala okénka v domácí obraně. Šance jsme si vytvořili, ale buď nás zastavil praporek rozhodčího, nebo jsme je zahodili. Přes veškerou snahu domácích o vyrovnání jsme do konce utkání vítězství udrželi. Po utkání jsme byli všichni šťastni a spokojeni, že jsme v Opavě vyhráli a udrželi si první příčku v tabulce s šestibodovým náskokem. Celému družstvu chci poblahopřát k vítězství a také vyseknout velkou pochvalu a obdiv za pracovitost a poctivý přístup.“

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo