Generální partner
Světlý režim
19. listopad 2023

BÉČKO: Tříbodový export ze Znojma a posun do čela tabulky!

Minimálně do středy si svěřenci trenéra Marka Bielana budou užívat vedoucí příčku v soutěži. Jestli na ní však přezimují, bude záležet na středeční dohrávce Zlínska. Každopádně ve Znojmě se na zasloužené výhře podíleli dvěma góly Brazilec Vinicius a trefou do šibenice Marek Bielan mladší.
1.SC Znojmo FK
neděle 19.11.2023
0:3
(0:1)

Diváci: 320
MFK Karviná B
Mrózek - Fukala, Trček, Bielan, Hošek - Motyčka, Boháč (87. Okebe) - Zedníček (84. Jurčák), Brzóska (87. Alokhin), Molitorisz (69. Jurga) - Vinicius (87. Kańák).
Branky: 26. a 63. Vinicius, 77. Bielan
ŽK: Rocha, Lukčo - Bielan, Zedníček, Brzóska
Rozhodčí: Mayer

Komentář

Hosté ze Slezska měli slušný vstup do utkání, byli aktivní, silní na míči a pozorní v defenzivě. Za aktivitu byli Karvinští odměnění vedoucím golem v 26. minutě – Zedníček přesně odcentroval, Vinicius se odpoutal od svého strážce a výskok načasoval tak, že míč nemohl minout síť. Po třiceti minutách to mohlo být o dva góly, ale velký závar po rohovém kopu neskončil radostí hráčů v zeleno-černé kombinaci – míč z brankové čáry domácí se štěstím odklidili do bezpečí.

Vzápětí pak ani nechybělo moc po standardní situaci, kdy se na zadní tyči snažili zakončovat hlavou stoper Marek Bielan spolu s Matyášem Molitoriszem. Velkou šanci měli v závěrečné pětiminutovce první půle domácí. Po hodně kostrbaté rozehrávce od gólmana se však po kombinaci několika hráčů dostal do úniku bez hostující stopery Abdellaoui, ale jeho střela jen těsně minula vzdálenější tyč brány střeženou Ondřejem Mrózkem.

Ve druhé půli přidali hosté dva góly, domácí svou jednu velkou šanci neproměnili. Nejprve Zedníček na polovině hřiště vybojoval míč, naběhl si na levou stranu a odcentroval do malého vápna. Viniciuse sice neskutečně vychytal domácí gólman, jenže míč se odrazil zpátky k brazilskému útočníkovi a napodruhé už míč skončil v síti!

Definitivní pojistka pak přišla z přímého volného kopu. Marek Bielan mladší se seřídil mířidla a milimetrově přesně do pravé šibenice nedal gólmanovi Znojma šanci – ten se pouze proletěl vzduchem. 

Zbytek utkání se dohrával, po čtyřminutovém nastavení hlavní sudí duel ukončil!


Ohlasy trenérů

Trenér Marek Bielan: „Zasloužená výhra na výborně připraveném hřišti. Klukům to běhalo a utkání se nám opravdu velmi vydařilo – byl to náš druhý nejlepší výkon v podzimní části. Chválím hru dozadu, byli jsme organizovaní a poradili si s urostlými hráči domácích.“ 

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo