Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
pátek 4.8.2023
1:6
(1:3)
Kovona
Diváci: 54
FC Zbrojovka Brno
Řezák – Pařík (46. Nerad), Wrana, Sikora (58. Poledník), Fian – Buček, Kučák (68. Šrot), Valošek – Shemiakin (58. Griger), Vlček (46. Hruška), Taksonyi.
Branky: 1. z pen. Valošek - 26. z pen. a 36. Souček, 31. Pachl, 65. Jakubkovič, 81. Hájek, 82. Osička
Rozhodčí: Dedek

Komentář

Trenéři Eduard Gábriš a Zbyšek Gazda: „Kluci se těšili na start sezóny a byli jsme v očekávání, jak zvládneme „skok“ z divize do první ligy. V přípravě se nám podařilo odehrát několik dobrých zápasů, ale přivítání v soutěži bylo tvrdé. V každém případě, a na to musíme navázat, vstup do zápasu vyšel nad očekávání - už v 1. minutě zastavilo naši aktivitu Brno jen za cenu faulu a z penalty jsme se dostali do vedení. Následujících pětadvacet minut bylo výborných, soupeře jsme do ničeho nepouštěli a míč byl na jeho polovině a našich kopačkách. Tvrdé rány „z ničeho“ přišly mezi 26. a 36. minutou - dvě penalty a standardka. Skóre 1:3 bylo stále hratelné, vypracovali jsme si i tutovku na kontaktní gól. Úvod druhé části byl vyrovnaný, ale už v pohodě hrající Zbrojovka přidala čtvrtý zásah. Nechtěli jsme zápas jen dohrávat, zkusili jsme jít do maximálního rizika. Efekt to nepřineslo, naopak hosté přidali z brejků dvě branky. Favorit duelu hlavně v prvním poločase vytěžil z minima víc než maximum a ve druhé polovině si nás „vychutnal“. Hráči ani trenéři jsme na penaltové situace nereagovali, i když by měl s nimi VAR asi hodně práce. Fotbal bolí a někdy je krutý. Toto rčení stoprocentně platí k hodnocení prvního mistrovského zápasu. Za předvedenou hru se stydět nemusíme, a musíme věřit, že poctivou práci v tréninku budou kluci v lize postupně více konkurenceschopní.“


Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo