14. únor 2021

Ani tři vstřelené góly nestačily, body zůstaly v Praze! Sparta-Karviná 4:3

Gólové hody byly k vidění na Letné. Málokdo vstřelí na stadionu Sparty tři góly a neodveze ani bod. Bohužel přesně tohle se stalo fotbalistům MFK... Dva góly vstřelil Michal Papadopulos a jeden Christián Herc.
AC Sparta Praha
neděle 14.2.2021
4:3
(3:2)
Stadion Letná
Diváci: 0
Nita – Wiesner, Čelůstka, Vitík, Hancko – Souček, Trávník – Moberg Karlsson (74. Karabec), Dočkal (88. Hanousek), Krejčí (38. Plavšić) – Kozák (74. Juliš).
Bolek - Jursa (74. Haša), Eduardo, Šindelář, Mazáň - Herc, Smrž - Čmelík (65. Mikuš), Ostrák (82. Hanousek), Tavares - Papadopulos.
Branky: 22., 41. a 69. Karlsson, 27. Krejčí - 7. a 83. Papadopulos, 32. Herc
ŽK: Krejčí, Dočkal Nita - Tavares, Bolek, Eduardo, Mikuš, Herc
ČK: 72. Trávník (SPA.)
Rozhodčí: Marek – Hrabovský, Mokrusch

Karvinští nastoupili na Letné s Petrem Bolkem v bráně, do základní sestavy se vrátil Martin Šindelář a pár dnů po svém příchodu oblékl dres od začátku i Róbert Mazáň. Naopak chyběli zranění Qose, Syniavskiy a vykartovaní Dramé s Bartošákem.

Hosté ze Slezska šokovali Letnou hned v sedmé minutě, nenápadný centr Mazáně propadl až na zadní tyč k volnému Michalu Papadopulosovi a kapitán MFK měl snadnou práci – 0:1! Šokovaní domácí byli zmatení a hrálo se spíš na jejich bránu. Vedení vydrželo hostům pouze chvíli, konkrétně patnáct minut. Po standardní situaci využil Karlsson výskoku hostující zdi a přízemní střelou na bližší tyč překonal bezmocného Petra Bolka – 1:1!

Aby toho nebylo málo, tak domácí za dalších pět minut už vedli. Nejistého Petra Bolka po nákopu Filipa Součka překonal Ladislav Krejčí, který byl u míče dříve – 2:1! Zároveň karvinský brankář uviděl žlutou kartu za tvrdý střet se střelcem gólu, který byl chvíli otřesený a později vystřídán. Jenže to nebylo zdaleka vše v prvním dějství. Po rohovém kopu se krásně z voleje po odraženém míči z hranice šestnáctky trefil Christián Herc a na Letné bylo opět srovnáno – 2:2!

Tento stav však do poločasu nevydržel, protože DM Karlsson čtyři minuty před pauzou zakončil lobem pod břevno, skvělý pas Součka 3:2! Do druhé půle kouč Jarábek žádnou změnu neudělal. Dlouho se nic pořádného na trávníku nedělo, až krátce před hodinou hry vystrašil svou střelou karvinskou obranu Souček – ovšem jeho pokus mířil hodně mimo.

Mužem utkání byl jednoznačně švédský ofenzivní fotbalista, navíc dvacet minut před koncem dokončil hattrick, krásným gólem po pasu od Dočkala – 4:2. Jenže Sparta si závěr zkomplikovala vyloučením, které potvrdil i VAR. Trávník fauloval na stojnou nohu Herce a šel do sprch. Prázdný letenský stadion se dočkal i sedmé trefy v zápase. Sražená přihrávka střídajícího Hanouska se dostala k Papadopulosovi a ten k tyči snížil – 4:3.

Závěrečné minuty slibovaly drama, Sparta se strachovala o výhru, zdržovala, ale nakonec už tři body uhájila. Karvinští odehráli velice dobrý duel směrem do ofenzivy, ale zklamali směrem dozadu.

Domácí trenér Pavel Vrba: „Zápas byl hodně hektický, museli jsme dohánět manko. Nezachytili jsme začátek utkání, protože jsme ve středu hřiště ztratili čtyři nebo pět nahrávek – prvních patnáct, možná dvacet minut, jsme nehráli podle představ. Pozitivum to však má, dáváme dost gólů a dokážeme otáčet výsledky. Ale byl bych radši, kdyby to bylo klidnější.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „Hráče jsme po mentální stránce připravili velice dobře a museli jsme se vypořádat s několika absencemi. Myslím, že jsme hráli dobrý fotbal s dobrou přechodovou fází. Z obou stran se fotbal musel fanouškům líbit. Bohužel laciné chyby v obraně nás srazily. Je to veliká škoda, protože dát na Spartě tři góly po slušném výkonu a nemít nic? To po takovém výkonu bolí. I přes spoustu chyb jsme si bodovat zasloužili.“

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.