Generální partner
Světlý režim
5. září 2020

Bezbranková příprava v Polsku, Piast Gliwice-Karviná 0:0

Přípravný duel během reprezentační přestávky splnil účel, ovšem gól nepřinesl. Karvinští remizovali u třetího týmu uplynulé sezóny Ekstraklasy 0:0!
Piast Gliwice
sobota 5.9.2020
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Szmatuła (46. Szymański)- Konczkowski (30. Rymaniak), Czerwiński (46. Huk), Malarczyk, Mokwa - Sokołowski (30. Milewski), Jodłowiec (66. Sokołowski) - Steczyk (46. Hyjek), Lipski (74. Rakowiecki, Vida (46. Alves) - Parzyszek (46. Żyro).
I. pol: Neuman - Eduardo, Dramé, Twardzik - Ndefe, Hanousek, Jean Mangabeira, Qose, Mikuš - Ostrák, Papadopulos. II. pol.: Hrdlička - Janečka, Šindelář, Stropek - Ndefe, Qose, Zhelizko, Jursa - Ostrák, Eduardo, Mikuš.

Komentář

Na hlavním stadionu Piastu se hrála zajímavá podívaná s šancemi na obou stranách. Domácí nikam nespěchali, hráli z bloku a čekali na příležitosti. V první půli trefil tyč Tomáš Ostrák, Eduardo mířil do boční sítě, Kristi Qose vyzkoušel pozornost polského gólmana neumístěnou tvrdou střelou. Domácí také měli šance, tu nejvážnější, která volal po gólu, vyřešil Jean Mangabeira, když na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány zblokoval.

Gólman Neuman pak vyřešil ještě několik situací a do druhé půle se šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran působili živějším dojmem Karvinští, hlavou nevstřelil gól z dobré pozice Marek Janečka, stejně jako Gigli Ndefe, protože si míč špatně zpracoval, z dorážky nedostal míč do sítě ani Daniel Stropek.

Gliwice mohly rozhodnout po akci z pravé strany, odkud přišel centr na zadní tyč, ale gólu zabránil Libor Hrdlička, který se přikoval k tyči a míč za svá záda nepustil. V zápase zajímavém na šance gól nepadl!

Zdroj: PiastGliwice TV

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Zápas s šancemi na obou stranách bez většího tempa, šlo o typický přípravný duel. Každopádně za konfrontaci s velice silným polským soupeřem jsme rádi.“

Rozhovory Rozhovory
st 3.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - LUKÁŠ ČMELÍK

Rychlostní typ fotbalisty, ofenzivně laděný Slovák Lukáš Čmelík je konečně fit a v posledních třech zápasech nechyběl v základní sestavě. V rozhovoru chválí fyzioterapeuty, srovnává ligové soutěže, ve kterých působil, a zmínil také rozepři s fanoušky Dunajské Stredy…

čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo