Generální partner
Světlý režim
5. září 2020

Bezbranková příprava v Polsku, Piast Gliwice-Karviná 0:0

Přípravný duel během reprezentační přestávky splnil účel, ovšem gól nepřinesl. Karvinští remizovali u třetího týmu uplynulé sezóny Ekstraklasy 0:0!
Piast Gliwice
sobota 5.9.2020
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Szmatuła (46. Szymański)- Konczkowski (30. Rymaniak), Czerwiński (46. Huk), Malarczyk, Mokwa - Sokołowski (30. Milewski), Jodłowiec (66. Sokołowski) - Steczyk (46. Hyjek), Lipski (74. Rakowiecki, Vida (46. Alves) - Parzyszek (46. Żyro).
I. pol: Neuman - Eduardo, Dramé, Twardzik - Ndefe, Hanousek, Jean Mangabeira, Qose, Mikuš - Ostrák, Papadopulos. II. pol.: Hrdlička - Janečka, Šindelář, Stropek - Ndefe, Qose, Zhelizko, Jursa - Ostrák, Eduardo, Mikuš.

Komentář

Na hlavním stadionu Piastu se hrála zajímavá podívaná s šancemi na obou stranách. Domácí nikam nespěchali, hráli z bloku a čekali na příležitosti. V první půli trefil tyč Tomáš Ostrák, Eduardo mířil do boční sítě, Kristi Qose vyzkoušel pozornost polského gólmana neumístěnou tvrdou střelou. Domácí také měli šance, tu nejvážnější, která volal po gólu, vyřešil Jean Mangabeira, když na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány zblokoval.

Gólman Neuman pak vyřešil ještě několik situací a do druhé půle se šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran působili živějším dojmem Karvinští, hlavou nevstřelil gól z dobré pozice Marek Janečka, stejně jako Gigli Ndefe, protože si míč špatně zpracoval, z dorážky nedostal míč do sítě ani Daniel Stropek.

Gliwice mohly rozhodnout po akci z pravé strany, odkud přišel centr na zadní tyč, ale gólu zabránil Libor Hrdlička, který se přikoval k tyči a míč za svá záda nepustil. V zápase zajímavém na šance gól nepadl!

Zdroj: PiastGliwice TV

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Zápas s šancemi na obou stranách bez většího tempa, šlo o typický přípravný duel. Každopádně za konfrontaci s velice silným polským soupeřem jsme rádi.“

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo