Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2013

Bezbranková remíza s Ruchem Chorzów

Karvinští se k pátému přípravnému utkání vydali do polského Chorzówa. Napráskaná hlavní tribuna na stadionu Ruchu se těšila na zápas proti Karviné. Fandové si však museli půl hodiny počkat oproti původnímu začátku.
K.S. Ruch Chorzów
úterý 9.7.2013
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Kamiński - Gieraga (46. Konczkowski), Szyndrowski (66. Helik), Brodziński (46. Stawarczyk), Dziwniel - Zieńczuk (46. Smektała), Tymiński, Babiarz (66. Urbańczyk), Włodyka (60. Mularczyk), Starzyński (74. Lipski) - Šultes (60. Kuświk).
Paleček - Knötig (60. Cverna O.), Ciku (77. Svatonský), Vaněk, Prokeš (77. Legierski), Hottek (77. Gonda), Eismann (60. Fiala), Mišinský (60. Fischer), Jovanovič (77. Cverna V.), Mikula, Hoffmann (46. Uvíra).

Komentář

Zápas příliš vyložených šancí nenabídl a nakonec se ani neměnilo skóre. Největší šanci celého utkání měl dvacet minut před koncem na kopačce Matěj Fiala, ale vychytal ho domácí brankář Kamiński. Domácí měli pouze náznaky šancí. Karvinská defenziva v tomto zápase určitě předčila ofenzivu, která nebyla tak nebezpečná jako v minulých zápasech.

V osmé minutě dal o sobě po rohu vědět kapitán David Mikula. Za pět minut vybojoval na druhé straně míč Šultes a po centru Zieńczuka to byl právě Čech v polském dresu, který nebezpečně zahrozil. Krátce před půlhodinou hry se povedla slušná narážečka Prokešovi s Cikem. Druhý jmenovaný však mířil jen nad boční síť. Těsně před odchodem do kabin ještě musel zasáhnout Lukáš Paleček před Strarzyńskim.

Ve druhé půli, stejně jako v té první, byl vidět karvinský kapitán. Ten z dobrých pětadvaceti metrů vyzkoušel pozornost domácího brankáře, který míč vyrazil na roh. Z toho se k jemné hlavičce dostal Jakub Hottek, ale míč skončil pouze v náručí brankáře Chorzówa. Po hodině hry se před Palečkem zjevil střílející Smektała. Jeho tvrdá střela však šla pouze doprostřed brány. Zanedlouho hosté zahrávali rohový kop. Hottek ho posadil přesně na hlavu Mikuly, který si nejlépe naskočil, ale už nezamířil přesně.

Dvacet minut před koncem přišla největší šance zápasu. Richard Vaněk krásně vysunul čerstvého Matěje Fialu. Ten v pohodě přesprintoval tři protihráče, ale jeho zakončení po zemi vystihl domácí gólman a skóre se tedy neměnilo. Vše nakonec mohlo být jinak v 87. minutě, kdy po nenápadném centru Martina Uvíry tečoval míč do břevna domácí Helika a nechtěně tak mohl rozhodnout v domácí neprospěch. To se však nestalo a utkání tak skončilo 0:0.

Karvinský trenér po zápase věděl, že především ofenzivní činnost nebyla v Chorzówě tím pravým. „Vázla nám souhra a kombinace. Směrem dopředu to opravdu nebylo ono. Naopak vzadu jsme to zvládli. Celkově to byl zápas bez vyložených šancí. Snad jen během druhé půle jsme tam měli nebezpečnou hlavičku Davida Mikuly a jednu neproměněnou velkou šanci Matějem Fialou. Soupeř nás ve druhé pětačtyřicetiminutovce přehrával hlavně po stranách. Určitě si z toho musíme udělat nějaký závěr a připravit se na to, že takto se může klidně prezentovat v prvním kole Varnsdorf. Byl to dobrý test,“ zhodnotil zápas trenér Josef Mazura.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo