Generální partner
Světlý režim
27. říjen 2012

Bod je ztrátou, HFK Olomouc-Karviná 0:0

Fotbalisté Karviné jako první tým v této sezóně dokázal bodovat na hřišti HFK Olomouc. Přes výraznou převahu a nespočet zahozených šancí skončilo utkání na Hané bezbrankovou remízou.
1. HFK Olomouc
sobota 27.10.2012
0:0
(0:0)
Andrův Stadion
Diváci: 178
MFK Karviná
Šrom - Kopecký, Lukášek, Čep, Onofrej - Biolek (90. Buček), Kovář, Kobylík (85. Hromek), Čtvrtníček, Chmelo (60. Korčián) - Žondra.
Rakovan – Cverna, O., Mikula, Cverna V., Hoffmann – Gonda, Hottek (81. Vaněk) – Ciku, Mišinský, Knötig (74. Limanovský) - Vrána (64. Besta).

ŽK: Žondra - Hottek, Mikula
Rozhodčí: Drábek – Marek, Plesar

Komentář

Před naprosto mizernou návštěvou, necelých dvou stovek diváků, přivedl na trávník hosty z Karviné jako kapitán stoper David Mikula. Za neustálého deště, ale na kvalitním trávníku, byla na karvinských fotbalistech vidět snaha odčinit poslední nezdar proti Čáslavi, protože byli aktivnější a nebezpečnější. Bohužel na gól se družina trenérů Mašleje a Pánika strašně nadře. Nejinak tomu bylo také v Holici.

Oba poločasy byly průběhem podobné. Hosté z Karviné působili fotbalověji, vytvořili si šance, ale stejně jako domácí celek se jim nepodařilo je dotáhnout. „HFK mělo v průběhu zápasu nějaké příležitosti, pár standardních situací, ale se vším jsme se dokázali vypořádat,“ řekl po utkání trenér Karviné Jan Pánik. V první půli postupně ve svých šancích neuspěli Václav Cverna, Jakub Hottek ani Vladimír Mišinský.

Domácí do druhé půle vletěli a v úvodních deseti minutách byli hodně nepříjemní, potom se opět všechno vrátilo do zaběhnutých kolejí a otěže zápasu znovu převzali hosté a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají branky. Ta bohužel nepřišla, protože v asi největší šanci utkání selhal střídající Martin Limanovský. Ten dostal výborný míč od Vladimíra Mišinského a postupoval na gólmana domácích, který mu však skočil pod nohy a bylo po naději. „Akce šla a měla se řešit určitě lépe,“ litoval zahozené tutovky Pánik.

Utkání na Hané tak skončilo bezbrankovou remízou. S bodem můžou být určitě více spokojení domácí, protože Karviná je přehrávala, ale nedokázala své vyložené příležitosti dotáhnout do úspěšného konce.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Oldřich Machala: „Byli jsme horším mužstvem, zápas nám vůbec nevyšel a můžeme být rádi za bod. Byl to určitě nejhorší výkon sezóny. Je třeba poděkovat našemu brankáři, který podal vynikající výkon."

Hostující trenér Jan Pánik: „Po celém průběhu zápasu je pro nás bod ztráta. Zahodili jsme čtyři nebo pět tutovek. V útoku nám chybí důraz, hodně míčů nám v šestnáctce propadlo. Zápas to z naší strany nebyl špatný, jen tomu scházela nějaká branka. Mrzí především neproměněná šance Limanovského, to měl být určitě gól. S výkonem mužstva můžeme být spokojeni. Určitě k tomu přispěl fakt, že domácí chtěli hrát fotbal, což nám vyhovovalo.“

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo