Generální partner
Světlý režim
11. listopad 2010

Brněnské KO. Karviná nestačila na Zbrojovku a v poháru končí.

Neuvěřitelný kolaps postihl naše mužstvo v pohárovém utkání se Zbrojovkou Brno. V prvním poločase si soupeř vypracoval tříbrankový náskok, který ve druhé půli navýšil ještě o jeden gól. Prohra 4:0 znamená pro Karvinské stopku v dalším účinkování národního poháru.
FC Zbrojovka Brno
středa 10.11.2010
4:0
(3:0)

Diváci: 894
MFK Karviná
Bureš - Matyska, Simerský, Trousil, Hamouz - Přerovský (76. Kunc), Rýdel, Polách (50. Dostálek), Husár - Kalabiška (89. Křeček), Hodek
Pulen - Jursa, Mihalík, Homola, Knötig - Ficek (61. Ciku), Pavlík, Motyčka, Miloslavljev - Mišinský (82. L. Zápotoka), Opic
Branky: 23. a 45. Polách, 30. Přerovský, 55. Husár
ŽK: Matyska, Polách, Husár
Rozhodčí: Hrubeš - M. Večeřa, Čecháček

Komentář

Skupina fanoušků Karviné si musela včera připadat jako v nejhroznějším snu. Pracně vybudovaný náskok 2:0 z prvního střetnutí se během několika minut vypařil jako pára nad hrncem. Hráči v zelenobílých dresech nestačili na rychlejší a důraznější Zbrojovku, která již v prvním poločase smazala manko z prvního střetnutí. A když přidal těsně před přestávkou za výrazného přispění hlavního rozhodčího Hrubeše, který nejprve přehlédnul jasný faul zezadu na našeho hráče a posléze odpískal vymyšlený přímý kop před pokutovým územím, třetí gól zápasu Polách, vypadalo to s karvinskými zle nedobře.

Přesto mohlo být vše jinak, kdybychom v prvním poločase využili některou ze šancí. Jenže na „kdyby“ se nehraje, a proto mohou hráči MFK zpytovat svědomí. Již ve 4. minutě se rýsovala nadějná akce po ose Mišinský – Opic, jenomže střela našeho kanonýra skončila v rukavicích Bureše. Po úvodní šanci zápasu se osmělil i domácí tým. Jenže Kalabiška v zakončení třikrát selhal, a stejně si počínal i exkarvinský Rýdel. V polovině prvního poločasu se však skóre poprvé měnilo. Hráči Karviné odvrátili míč přímo ke kopačkám Polácha a ten nechytatelnou tvrdou ránou rozjásal hrstku diváků na brněnském stadionu – 1:0.

Tvrdý direkt mohl přijít hned vzápětí. Milosavljev si klestil cestu do pokutového území a přihrávkou hledal některého ze svých spoluhráčů. Bohužel nikoho nenašel. A tak trestalo Brno. Husárovu střelu vyrazil Pulen před sebe a dobíhající Přerovský si mohl vybrat, do kterého kouta zcela odkryté brány pošle gólovou navštívenku – 2:0.

Nepříznivý stav vyburcoval Slezany k větší aktivitě směrem dopředu. Nejprve se pokoušel překonat Bureše Milosavljev, brněnský gólman si na nepříliš tvrdou střelu počkal, a s přehledem ji ukryl ve své náruči. Poté se dvakrát „zastřeloval“ Mišinský. První ránu z hranice velkého vápna vyrazil Bureš na roh a druhý střelecký pokus po úniku z křídla mířil vysoko nad. Jak se mají využívat nabízené příležitosti, předvedli domácí o několik chvil později. Přímý kop Polácha přeletěl karvinskou zeď a zastavil se až v bráně – 3:0.

Druhá půle začala stejně špatně. Homola ve svém pokutovém území přihrál Matyskovi, ten vzápětí našel zcela volného Husára, který se sice ukopl, ale „vršovický dloubák“ nakonec stejně doplachtil počtvrté za Pulenova záda – 4:0.

Od této chvíle byl míč častěji na kopačkách karvinských hráčů. Ti se pokoušeli zkorigovat nepříznivý výsledek, ale jejich snaha byla marná. Nejblíže ke vstřelení gólu měl Milosavljev, který nastřelil tyč.

A jak viděl zápas lodivod Karviné Karel Kula? „Brno vyhrálo zcela zaslouženě, protože bylo agresivnější, důraznější a efektivnější v koncovce. Tušil jsem, že pokud nevstřelíme gól, budeme to mít s postupem těžké. Což se nakonec potvrdilo. Nedokázali jsme proměnit ani jednu z několika dobrých příležitostí. Jak naše, tak i soupeřova obrana udělala poměrně mnoho chyb. Navíc jsme nepřevedli kompaktní výkon jako proti Jihlavě. Také mě zklamali oba stopeři, kteří vyprodukovali hrubé chyby. Když Brno vstřelilo úvodní branku, začalo si věřit a výsledkem byly další dva góly v naší síti. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme vstřelit branku, která by nás psychicky povzbudila a zajišťovala nám postup. Ale Opic, Mišinský, Milosavljev a Ciku nedokázali svoje příležitosti proměnit,“ shrnul vystoupení svých oveček v Brně trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

Závěrečná slova věnoval karvinský kouč příznivcům zelenobílých barev. „Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzovali po celý zápas. Mé poděkování patří i ostatním fandům, kteří nás podporovali v podzimní části sezóny. Za výkon v Brně bychom se jim chtěli omluvit. Karviná má skvělé fanoušky a velmi si jich vážím.“

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo