Generální partner
Světlý režim
5. červen 2010

Čáslavští oslavovali prohru

Přestože nedokázali vyhrát, a ani vstřelit gól, jejich radost byla obrovská. I přes prohru 3:0 si Čáslav uchovala druholigovou příslušnost. Naopak hodně smutno je po dnešku v Opavě.
MFK Karviná
sobota 5.6.2010
3:0
(1:0)

Diváci: 1469
FK Čáslav
Kučera - Jursa, Buryán, Suchý, Hoffmann - Ciku (85. Večeřa), Kostoláni (63. Slončík), Pavlík, Milosavljev - Mišinský, Opic (81. Pontus)
Poštulka - Kotrba, Pilař, Ricka, Růžička - Haniak, Kunášek (58. Nitrianský), Procházka, Špidlen - Hlava, Fikejs (79. Dobal)
Branky: 17., 67. a 80. Opic
ŽK: Hoffmann, Suchý, Buryán - Špidlen, Růžička, Pilař, Nitrianský
Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Moudrý

Komentář

Karvinští nenechali nikoho na pochybách, že udělají maximum pro zisk tří bodů. Již v osmé minutě se na křídle uvolnil Ciku a přesným centrem našel hlavu Opice, který ví, jak s podobnou příležitostí naložit. Tvrdá hlavička k pravé tyči Poštulkovy brány znamenala vedení – 1:0.

V 15. minutě vysunul Opic do brejku Mišinského, jenž si posunul míč do běhu a posléze ostrou ránou rozezvučel tyč. Od ní se balón odrazil a vyrazil na pouť podél brankové čáry, aby nakonec skončil v zámezí.

Zhruba v polovině poločasu rozehrávala Karviná přímý volný kop z docela nadějné pozice. Opic se opřel do míče a ten prosvištěl těsně nad břevnem.

Další nebezpečná situace se rýsovala v pětatřicáté minutě. Ciku přenesl hru z jednoho křídla na druhé a Milosavljev se pokoušel z „první“ nachytat Poštulku na hruškách. Křížná střela si však cestu do sítě nenašla.

Poločasový stav nedával Čáslavi dobré vyhlídky na setrvání ve druhé lize. Kdo si myslel, že hosté otevřou hru a začnou více útočit, musel být hodně zklamán. Čáslavské snad ukolébaly výsledky z jiných stadionů a na jejich výkonu nebylo znát, že chtějí něco udělat s výsledkem.

V 66. minutě přišla na řadu další standardní situace. Přímý kop sice Opic napálil do zdi, ale míč se odrazil ke Slončíkovi. Ten českou uličkou vysunul Milosavljeva, který se ocitl sám před gólmanem, a místo střely volil přihrávku na osamoceného Opice a rázem to bylo o dvě branky – 2:0.

Deset minut před koncem oslavil karvinský kanonýr hattrick. Sám si vybojoval na hranici vápna míč a brejkovou příležitost zakončil s přehledem. Střela pod víko byla posledním gólem zápasu i sezóny – 3:0.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukl gejzír radosti čáslavských hráčů. Ti již věděli, že jejich konkurenti zaváhali a díky tomu si i v další sezóně zahrají druhou ligu. Naopak derniéra to byla pro hostujícího kouče, který od nového ročníku povede mužstvo Příbrami.

Hodně hořkou pilulku museli skousnout v Opavě. Jediná minuta je dělila od záchrany. Jenomže v devadesáté minutě se v Hlučíně pískala penalta, kterou domácí proměnili a i nadále jim přísluší přívlastek druholigoví.

Zato karvinští musí být zklamaní. Předsezónní cíl (6. místo) jim nevyšel. Stejně jako v premiérovém ročníku, i letos jim patří střed tabulky.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo