18. prosinec 2021

Další prohra o gól, Karviná-Plzeň 0:1

Bez vítězství zakončili podzim fotbalisté MFK Karviná. V posledním utkání doma ve vyrovnaném zápase podlehli druhé Plzni o jediný gól, který padl na konci první půle.
sobota 18.12.2021
0:1
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 912
FC Viktoria Plzeň
Ciupa – Křapka, Buchta, Šindelář, Šehić – Marco Túlio – Mikuš (62. Sinyavskiy), Qose, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) – Papadopulos.
Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha (81. Janošek), Kalvach – Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera – Šulc (81. Kayamba).
Branka: 45. Havel
Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych

Bez vykartovaného stabilního člena základní sestavy Eduarda se stoperskou dvojicí Buchta x Šindelář vyrukovali Karvinští na západočeského favorita. Po delší době byli lavičce připraveni uzdravení Zych s Jursou. Na marodce jsou nově Stropek s Čmelíkem.

První poločas nenabídl ani z jedné strany příliš pohledný fotbal. V úvodu měla obrovskou šanci Viktoria, ale proti osamocenému Sýkorovi vytáhl Ciupa perfektní zákrok – záložník hostů běžel na karvinského gólmana téměř od poloviny hřiště sám. Dobrou práci odvedl ještě vracející se Qose.

Další minuty se odehrávaly mezi šestnáctkami obou celků, komfortní zónu hostů dvakrát „naboural“ Rajmund Mikuš – z rychlého brejku a přihrávce Túlia však slovenský záložník nevytěžil víc než střelu vysoko nad bránu, a o pár minut později hlavičkoval nad bránu z celkem slušné pozice.

Bohužel bezbranková remíza na Městském stadionu nevydržela do poločasového hvizdu. Nejprve Ciupa vychytal přízemní a neumístěnou střelu Čermáka, jenž chytře „ukradl“ míč otáčejícímu se Šulcovi na hranici velkého vápna. Chybělo pár sekund, kterých využil v úvodní branku Havel a nutno podotknout, že byla krásná. Na levé straně si vyměnil míč s Kalvachem a Sýkorou, dostal se do šestnáctky a trefil nechytatelně do šibenice – 0:1!

Po změně stran se dál hrála vyrovnaná partie, ale oproti té první i pohlednější a napínavější! První gólovku druhé půle neproměnil stoper Petr Buchta, který si naběhl na přímý kop Qoseho, jenže míč z jeho kopačky skončil vedle. Na druhé straně měl Ciupa práci se střelou Mosquery, kterou ale vyrazil. Krátce po hodině hry přišla gólovka domácích – brejkovou situaci vyřešil Bartošák přihrávkou na Papadopulose, který míč pustil Qosemu a ten razantní střelou těsně minul!

Plzeň odpověděla střelou Kalvacha z dvaadvaceti metrů, kterou ve vzduchu vyrazil Jiří Ciupa. Poté Ciupa vyrazil zpod břevna míč po hlavičce Kolumbijce Mosquery. Posledních dvacet minut patřilo domácím. Trenéři se trefili do střídání a hráči v bílém favorita zatlačili a pokoušeli se vyrovnat. Asi nejblíž k tomu byl dorostenec Durosinmi, jenže po zpětné přihrávce Bartošáka mířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený gólman Staněk.

V poslední minutě přehlavičkoval Durosinmi Řezníka, k míči se dostal Svoboda, ale s jeho přízemní střelou Staněk moc problémů neměl. Poté se již nic nestalo. Karvinští na podzim nevyhráli ani jeden zápas a s touto nelichotivou statistikou přezimují na posledním místě prvoligové tabulky.

Domácí trenér Bohumil Páník: „Výkon nebyl špatný. V první půli jsme byli málo odvážní, naopak vstup do druhé půle byl dobrý – dvě standardky, výborná střela Qoseho… Až do konce jsme hráli na maximum a hráči odevzdali to, co v nich bylo. Až do konce jsme hráli aspoň o remízu i díky střídajícím hráčům.“

Hostující trenér Michal Bílek: „Všechny týmy ze špice tabulky to tady měly velmi těžké. Věděli jsme, že Karviná sílu doma má a ve druhé půli se to potvrdilo. Poslali do hry hodně vysokých hráčů, lítalo nám to tam. Je dobře, že jsme to uskákali."