Generální partner
Světlý režim
3. říjen 2009

Další výhra v Praze. Sparta Praha B - MFK OKD Karviná 0:3

I druhý letošní výjezd do Prahy skončil úspěšně. Po výhře na Julisce se karvinští radují také ze zisku tří bodů nad rezervou Sparty.
AC Sparta Praha "B"
sobota 3.10.2009
0:3
(0:1)

Diváci: 215
MFK Karviná
Švenger - Smetana, Hejda, Sus, Kuncl - Divíšek (46. Glaser), Droppa, Folprecht, Belaid - Jirouš (32. Krč), Putz
Kafka – Hoffmann, Čeman, Staš, Knötig - Jursa, Pavlík, Mišinský (83. Medjedovic), Milosavljev (86. Tchami) - Opic (67. Slončík), Pontus
Branky: 26. Mišinský, 74. Milosavljev, 90. Pontus
ŽK: Belaid, Krč, Glaser - Mišinský, Pontus
Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban

Komentář

Náš tým vstoupil do utkání zhurta. V prvních dvou minutách zahrávali hosté dva rohové kopy, jejichž zakončovatelem byl Pavlík. V prvém případě jeho hlavičku zblokovali sparťanští zadáci, druhý pokus mířil nad.

Junioři Sparty se brzy osmělili a o pár chvil později se do míče opřel Jirouš, jehož dělovka zatřásla karvinskou tyčí.

Pražané častěji ohrožovali Kafkovu bránu, pozorná obrana MFK každé nebezpečí s přehledem odvrátila.

Zatímco domácí se nedokázali gólově prosadit, Karviná ze své první vážnější šance vstřelila branku. Mišinský si naběhl na sklepnutý balón a ze sedmnácti metrů poslal míč nechytatelně k tyči – 0:1.

Těsně před odchodem do kabin mohl zvýšit vedení Opic. Bohužel mířil jen těsně vedle.

I sparťané mohli udeřit do konce poločasu. Divíšek nacentroval do vápna a Putzova hlavička skončila mimo jen o centimetry.

Druhý poločas začali aktivněji Slezané. Po rohovém kopu se míč odrazil k Mišinskému, jeho dělovka byla hodně nepřesná.

Sparťanská rezerva se pokoušela s výsledkem něco udělat, ale narážela na bezchybného Kafku. Ten stačil zlikvidovat Belaidovu střelu a sebral šanci Glaserovi.

V 57. minutě se Opic napřáhl a jeho ránu nadvakrát likvidoval Švenger.

V 73. minutě přečíslili karvinští obranu Sparty a Milosavljevovu střelu domácí zblokovali na roh. Po něm se odrazil míč k našemu srbskému záložníkovi, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2.

Pět minut poté mohli sparťané snížit. Naštěstí Knӧtig zastoupil Kafku a Belaidův pokus vyhlavičkoval z brankové čáry.

Necelých 10 minut před koncem zápasu udělal trenér Kalvoda změnu. Hřiště opustil střelec prvního gólu Mišinský a na jeho místo nastoupila nová posila MFK, Rakušan Dino Medjedovic.

Minutu před uplynutím řádné hrací doby vyslal Tchami Pontuse do gólové šance a ten se nemýlil – 0:3.

V nastaveném čase se sparťané málem dočkali čestného úspěchu. Glaser zakroutil míč do pokutového území a Knӧtig tečí vystrašil Kafku.

Velkou pochvalu si zaslouží nejenom hráči za předvedený výkon, ale i fanoušci zelenobílých, kteří svůj tým neúnavně povzbuzovali celý zápas.

Nyní se MFK OKD Karviná představí dvakrát na svém hřišti. Nejprve ve čtvrtek 8. 10. hostíme v rámci Ondrášovky cupu celek Brna. Utkání má výkop v 16:00.

Druholigové boje opět propuknou v neděli 11.10., kdy se na Městském stadionu představí exligová Viktoria Žižkov. Utkání začíná v 16:00.

Všichni jste srdečně zváni.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo