24. září 2011

Derby pro Opavu

Karviné se nepodařilo navázat na letošní pohárový souboj 3. kola, který vyhrála 4:1. Domácí Opavě se podařila odplata, po napínavém průběhu hry vyhrála 3:2.
SFC Opava
sobota 24.9.2011
3:2
(2:0)
Městský Stadion
Diváci: 2084
Blaha – Pomp (77. Neubert) Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Sedláček, Křeček, Vyskočil (83. Schaffartzik) – Mrázek, Radzinevičius (90. Halaška)
Kafka – Hrtánek, Motyčka, Mráz, Hoffman – Ciku, Jursa, Ficek (62. Cverna, Gonda – Bartošák (46. Chovanec), Mišínský (85. Knötig)
Branky: 8. Vyskočil, 44. Křeček, 86. Radzinevičius – 50. Mišinský, 54. Hrtánek.
Žluté karty: Radzinevičius, Partyš, Sedláček - Hrtánek, Mráz.
Červená karta: 60. Mráz
Rozhodčí: Lerch – Zeman, Šecová.

Hlavní trenér Karviné Karel Kula kvůli náročnému programu opět zamíchal sestavou. Oproti vítěznému druholigovému utkání proti Zlínu byly v sestavě dvě změny, vykartovaného Reného Bolfa nahradil Peter Mráz a zraněného Vladana Milosavljeva Lukáš Bartošák.

Vstup do utkání se vydařil Opavě. V 8. minutě našel Křeček dlouhým pasem Čápa, ten míč posunul Vyskočila a opavský záložník přesnou střelou k tyči otevřel skóre 1:0.

Opavští byli na koni, ve 20. minutě téměř jistý gól Radzinevičiuse zmařil včasným vyběhnutím gólman Kafka. Karvinší fotbalisté naopak kontrolovali míč, ale do první velké šance se dostali až ve 33. minutě. Po rohovém kopu hlavičkoval obránce Motyčka těsně vedle pravé tyčky.

Ve 44. minutě Karviná inkasovala gól do šatny. Mrázek vybojoval těžký míč a předložil jej Křečkovi, který překonal Kafku - 2:0

Začátek druhého poločasu naopak vyšel Karviné. V 50. minutě Vladimír Mišinský hlavičkou snížil na 1:2 po centru Chovance a o čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Tomáš Hrtánek dorazil za záda Blahy Motyčkovu střelu.

V těchto minutách předváděla Karviná skvělý fotbal, ale velkou komplikací bylo vyloučení obránce Mráz, který šel za faul na Radzinevičiuse po druhé žluté kartě pod sprchy.

Opava si v početní převaze vytvořila tlak, kterému Karviná dlouho úspěšně odolávala. V 86. minutě se ale míč šťastně dostal k Radzinevičiusovi a litevský útočník rozhodl o vítězství Opavy 3:2.