Generální partner
Světlý režim
24. září 2011

Derby pro Opavu

Karviné se nepodařilo navázat na letošní pohárový souboj 3. kola, který vyhrála 4:1. Domácí Opavě se podařila odplata, po napínavém průběhu hry vyhrála 3:2.
SFC Opava
sobota 24.9.2011
3:2
(2:0)
Městský Stadion
Diváci: 2084
MFK Karviná
Blaha – Pomp (77. Neubert) Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Sedláček, Křeček, Vyskočil (83. Schaffartzik) – Mrázek, Radzinevičius (90. Halaška)
Kafka – Hrtánek, Motyčka, Mráz, Hoffman – Ciku, Jursa, Ficek (62. Cverna, Gonda – Bartošák (46. Chovanec), Mišínský (85. Knötig)
Branky: 8. Vyskočil, 44. Křeček, 86. Radzinevičius – 50. Mišinský, 54. Hrtánek.
Žluté karty: Radzinevičius, Partyš, Sedláček - Hrtánek, Mráz.
Červená karta: 60. Mráz
Rozhodčí: Lerch – Zeman, Šecová.

Komentář

Hlavní trenér Karviné Karel Kula kvůli náročnému programu opět zamíchal sestavou. Oproti vítěznému druholigovému utkání proti Zlínu byly v sestavě dvě změny, vykartovaného Reného Bolfa nahradil Peter Mráz a zraněného Vladana Milosavljeva Lukáš Bartošák.

Vstup do utkání se vydařil Opavě. V 8. minutě našel Křeček dlouhým pasem Čápa, ten míč posunul Vyskočila a opavský záložník přesnou střelou k tyči otevřel skóre 1:0.

Opavští byli na koni, ve 20. minutě téměř jistý gól Radzinevičiuse zmařil včasným vyběhnutím gólman Kafka. Karvinší fotbalisté naopak kontrolovali míč, ale do první velké šance se dostali až ve 33. minutě. Po rohovém kopu hlavičkoval obránce Motyčka těsně vedle pravé tyčky.

Ve 44. minutě Karviná inkasovala gól do šatny. Mrázek vybojoval těžký míč a předložil jej Křečkovi, který překonal Kafku - 2:0

Začátek druhého poločasu naopak vyšel Karviné. V 50. minutě Vladimír Mišinský hlavičkou snížil na 1:2 po centru Chovance a o čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Tomáš Hrtánek dorazil za záda Blahy Motyčkovu střelu.

V těchto minutách předváděla Karviná skvělý fotbal, ale velkou komplikací bylo vyloučení obránce Mráz, který šel za faul na Radzinevičiuse po druhé žluté kartě pod sprchy.

Opava si v početní převaze vytvořila tlak, kterému Karviná dlouho úspěšně odolávala. V 86. minutě se ale míč šťastně dostal k Radzinevičiusovi a litevský útočník rozhodl o vítězství Opavy 3:2.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo