Generální partner
Světlý režim
12. listopad 2011

Druhý poločas Karviné nevyšel: Zbrojovka Brno - MFK OKD Karviná 4:1

Vítězná šňůra fotbalistů MFK OKD Karviná je u konce, v 15. kola utkání druhé nejvyšší soutěže zvítězila domácí Zbrojovka Brno vysoko 4:1.
FC Zbrojovka Brno
sobota 12.11.2011
4:1
(0:1)
Městský stadion Srbská
Diváci: 935
MFK Karviná
Doležal - Král (46. Sedláček), Pašek, Zbožínek, R. Buchta - Koloušek (89. Fall), Simerský, Tomeček, Hromek - Švancara (K), Doležal II (81. Šamánek)
Paleček - Hrtánek (84. Ficek), Mráz, Bolf, Hoffmann - Ciku, Jursa, Gonda (70. Motyčka), Milosavljev - Presl (77. Bartošák), Mišinský
Branky: 49. Sedláček, 71. Koloušek, 72. Hromek, 85. Švancara - 26. Mišinský
ŽK: 53. Tomeček, 61. Švancara, 79. Zbožínek - 52. Ciku, 69. Presl
ČK: 68. Mráz
Rozhodčí: Bílek - Jiřík, Pilný

Komentář

Karviná jela do Brna v ideálním rozpoložení, svěřenci trenéra Karla Kuly uhráli z posledních pěti utkání třináct bodů a vyhoupli se na třetí místo v tabulce. Zbrojovka se pohybovala v opačných pólech tabulky, patřilo jí čtrnácté místo. "Jedeme do Brna po tři body. Favoritem utkání budeme my, pokud se vyrovnáme s nasazením domácího mužstva, můžeme uspět. Chceme prodloužit naší vítěznou sérii," řekl před utkáním Karel Kula.

První poločas byl v režii hostující Karviné, která převzala kontrolu nad míčem a vytvářela si nebezpečné příležitosti. Poprvé zahrozil v 7. minutě Milosavljev, jeho přímý kop proletěl těsně vedle levé tyče brankáře Doležala. Zbrojovka odpověděla technickou střelou Kolouška ve 23. minutě, gólman Paleček proti ní vytáhl bravurní zákrok.

Ve 26. minutě byl otevřen gólový účet sobotního zápasu, útočník Mišinský potvrdil skvělou střeleckou formu z předešlých zápasů a po rychlém brejku překonal Doležala - 0:1.

Zbytek prvního poločasu byl jasně pod nadvládou Karviné, ale několik dalších stoprocentních šancí zůstalo nevyužitých, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Ve 49. minutě zápasu bylo vyrovnáno, z individuální akce Švancary těžil Sedláček, který dopravil míč do prakticky prázdné branky - 1:1. Karviné mohl vrátit vedení v 62. minutě Mišinský, ale přečíslení tři na jednoho nezakončil ideálně.

Fotbalisté Zbrojovky Brno byli po změně stran jako polití živou vodou, obranu Karviné zlobil především zkušený Švancara, který ve vyložené pozici trefil tyč.

Zlom v utkání přinesla 68. minuta. Karvinský zadák Mráz nedovoleně zastavil unikajícího Doležela a uviděl červenou kartu. Následný přímý kop z osmnácti metrů navíc poslal Koloušek v 71. minutě do šibenice - 2:1.

Otřesená Karviná se ani nestačila pořádně vzpamatovat a Paleček lovil ze sítě třetí gól. V 72. minutě utekl po pravé straně Hromek a jeho pumelice znamenala další gól - 3:1. Na konečných 4:1 stanovil v 85. minutě Švancara, který těžil z přesného centru Kolouška.

Po prohře nad Zbrojovkou se Karviná propadla na čtvrté místo, před ní se dostala Vysočina Jihlava.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo