Generální partner
Světlý režim
5. květen 2012

Dvě slepené branky rozhodly o vítězství Sokolova

MFK OKD Karviná v utkání 26. kola druhé ligy nestačil na domácí Sokolov, který díky dvěma brankám Metelky v 70. a 77. minutě zvítězil 2:0.
Baník Sokolov
sobota 5.5.2012
2:0
(0:0)

Diváci: 1102
MFK Karviná
Buček - Dřížďal (25. Blažek), Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Hrošovský (34. Vrtělka), Čada, Metelka, Vaněček - Dvořák (81. Benda), Strnad
Paleček - Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig - Ciku (61. Presl), Savič (76. Vrána), Jursa, Gonda (70. Bartošák) - Vladavič - Juřena
Branky: 70. Metelka, 77. Metelka.
ŽK: 30. Vaněček, 34. Vrtělka - 43. Gonda.
Rozhodčí: Hrubeš - Štěrba, Zeman, DS Severýn.

Komentář

V hornickém derby 26. kola druhé ligy přivítal čtvrtý Baník Sokolov šestý MFK OKD Karviná. Hlavní trenér Karviné Marek Kalivoda sáhl k jediné změně k sestavě, na hrotu útoku nahradil Vránu mladý Juřena, zimní posila z ostravského Baníku.

Fotbalisté Karviné odehráli utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním dějství mělo mužstvo trenéra Kalivody herně navrch, ale převahu nedokázalo zúžitkovat ve vedoucí gól.

Zlom v utkání nastal v 70. minutě. Karviná odvrátila rohový kop jen před kopačky na hranici vápna stojícího Metelky a ten technickou střelou nedal Palečkovi šanci - 1:0.

O sedm minut později bylo rozhodnuto. Strnad přesnou přihrávkou mezi obránce vysunul Metelku, který se před osamoceným Palečkem nemýlil - 2:0.

Za nepříznivého vývoje utkání Karviná otevřela hru, ale před brankou domácího Sokolova se nedokázala prosadit. Naopak Baník mohl ještě vedení navýšit, ale stoprocentní příležitosti zahodil. MFK OKD Karviná podlehl Baníku Sokolov 0:2 a zůstává na šesté místě tabulky.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo