5. srpen 2022

Famózní obrat v oslabení! Karviná-Vlašim 3:2

Zajímavý a napínavý zápas v obrovském vedru se musel líbit. K vidění byly hezké góly, velké chyby i vyloučení. Karvinští vedli, ovšem Vlašim utkání ještě do poločasu otočila. Ve druhé půli i díky skvělým střídáním domácí skóre i přes oslabení otočili a připsali si tři body.
pátek 5.8.2022
3:2
(1:2)
Městský stadion
Diváci: 1224
FC Sellier & Bellot Vlašim
Ciupa – A. Krčík, D. Krčík, Žídek, Rolinek (46. Zedníček) – Nešický (46. Boháč), Soukeník – Mikuš (81. Rezek), Málek, Cienciala (64. Bartl) – Papadopulos, (46. Durosinmi).
Vágner – Hošek (80. Lehovec), Halinský, Heppner, Breda – Horský, Zinhasović (80. Langhamer), Folprecht, Suchan, Rigo (80. Janda) – Ugwu (63. Toula).
Branky: 6. Nešický, 73. Boháč, 81. Durosinmi - 34. a 38. Suchan
ŽK: Cienciala, Málek, Žídek, Boháč - Hošek, Rigo, Breda
ČK: 32. Málek (KAR.)
Rozhodčí: Starý – Slavíček, Arnošt

Domácí trenéři do vítězné základní jedenáctky z Třince nezasáhli, a na hřiště tak fotbalisté MFK vyběhli ve stejném složení o rozestavení. A od začátku byli lepším a nebezpečnějším týmem. Hned v úvodní minutě prodloužil kapitán Michal Papadopulos míč na nabíhajícího stopera Dávida Krčíka, který však hlavou netrefil mezi tyče.

V šesté minutě přišla chyba hostů v rozehrávce, centr Mikuše vyhrál ve vzduchu Papadopulos, míče se zmocnil Málek, který zřejmě chtěl střílet z otočky, ale míč mu doslova ukradl Aleš Nešický a levou nohou trefil přesně – 1:0! O chvíli později měl na noze druhý gól karvinský kapitán, jenže ve vyložené šanci pět metrů od brány po prodloužení od Dávida Krčíka přestřelil.

Od té chvíle však domácí vyklízeli hřiště. Vlašim přebrala iniciativu a skvěle kombinovala. Po jedné takové akci čtyř hráčů zakončoval vlašimský Horský jen těsně vedle – to bylo pro domácí obrovským varováním. Karvinští měli problémy a ten největší přišel ve dvaatřicáté minutě. Málek si špatně zpracoval míč a fauloval. Protože už to ale byl jeho druhý žlutý faul, sudí Starý musel tasit červený kartónek. Hostující Folprecht málem okamžitě trestal – trefil tyč. Za další minutu už bylo vyrovnáno. Exkarvinský Jan Suchan vymyslel akci spolu s Heppnerem a trefil do šibenice.

Za další čtyři minuty stadion ztichl, protože Jan Suchan druhou střelou do šibenice poslal Vlašim do vedení. Nutno uznat, že hosté výborně sehráli standardní situaci a Suchan střílel ze sedmnácti metrů úplně sám. V závěru první půle mohl vyrovnat Dominik Soukeník, který mohl vytěžit ze skvělé práce rychlého Rajmunda Mikuše, ovšem přestřelil.

O přestávce domácí hned třikrát vystřídali, což se později ukázalo jako klíčové! Po pár minutách měla Vlašim dvě slušné šance na zvýšení náskoku, ale ani jeden z jejích hráčů se neprosadil. Dvacet minut před koncem Durosinmi efektními nůžkami „střihl“ do míče a ten skončil za bezmocným brankářem Vágnerem na tyči.

V 73. minutě chyboval Hošek, míče se zmocnil napadající Sebastian Boháč a mladý karvinský záložník vyrovnal! Domácí stupňovali tlak, v závěru vsadil domácí trenér vše na jednu kartu, nespokojil se s průběžnou remízou a chtěl vyhrát. Za odvahu se to nakonec povedlo. Střídající Jakub Rezek, jenž byl na hřišti možná dvacet vteřin, poslal nádherný centr na zadní tyč, kam si naběhl Rafiu Durosinmi a hlavou poslal domácí do vedení!

V závěru zachránil tři body skvělým zákrokem Jiří Ciupa, i když nakonec byl máván ofsajd. Poté již televizní zajímavý duel skončil a Karvinští mohli jít poděkovat fanouškům za hlasitou podporu!

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Není náhodou, že minule v Třinci jsme dali dva góly na konci a nyní v tomto úmorném horku a v deseti jsme utkání otočili. V první půli vedeme a přestaneme hrát. Potom si špatně přihrajeme a je z toho druhá žlutá karta. Vlašim hrála velice dobře a báli jsme se, aby do konce poločasu nevedla větším rozdílem. Ve druhé půli se ukázalo, jak je mužstvo silné – rozhodli opět střídající hráči. Lepší vstup do sezóny jsme ani mít nemohli, zároveň mě těší naše produktivita.“